| Ny sökning | Nästa
Spektakulärt armband i 18K guld med fyra cabochonslipade safirer. Stort, läckert lås (Ø 27 mm). Det är 20 cm långt, 15,6 - 23 mm brett och väger 46,48g. Enligt uppgift inköpt i Lissabon på 90-talet. Stämplar enligt bild (Portugisisk finhaltsstämpel 800 & tillverkarstämpel).
Auktnr | SE73.20201210.A6298 |
Utropspris | 18 500 kr |
Aktuellt bud | 23 000 kr |
Stänger | 2020-12-10 19:00:00 |
Provision | 3 450 kr |
Frakt | 129 kr |