Bismarkarmband i 18K guld. Det är 21 cm långt, 8,6 mm brett och väger 22,2g. Kistlås- en säkerhetsåtta saknas. Stämplat TBG (Bergmans Guldvaror ), Arbogas stadsstämpel, 18K & kattfot. Länkarna vid låset är rätt nötta- behöver kärlek från en guldsmed i en inte alltför avlägsen framtid.
Auktnr | SE73.20210422.A7774 |
Utropspris | 6 800 kr |
Aktuellt bud | 7 000 kr |
Stänger | 2021-04-22 19:16:00 |
Provision | 1 050 kr |
Frakt | 129 kr |
22/4 18:03:21 | track | 7000 kr |
15/4 16:09:03 | yguld | 6800 kr |