Stor sked och gaffel i äkta silver (830/1000) med monogramstämplar "Z&G". De är 21 resp. 22 cm långa och väger 179,1g tillsammans. Stämplade O4 (1847) resp. R4 (1847; otydlig bokstav), kattfot, Stockholms stadsstämpel och ZETHELIUS. Tänker mig att de kan vara fina som uppläggningsbestick.
Auktnr | SE73.20210422.A7784 |
Varukategori | Silver / Bestick |
Utropspris | 700 kr |
Aktuellt bud | 900 kr |
Stänger | 2021-04-22 19:20:30 |
Provision | 135 kr |
Frakt | 129 kr |