Ett par örhängen, 42x20mm, 21K Vikt: 3,7 g

1 500 kr

Auktnr SE4.20210505.A68141
Varutyp Smycken; örhängen
Utropspris 1 500 kr
Stänger 2021-05-05 11:06:00
Provision 225 kr
Frakt 99 kr

Damur Breitling superocean II, stål, automatisk, Ø36mm, safirglas, vit urtavla, datum, sekundvisare, ref: A17312, serienr: 6120537, länk 17cm, extra länkdel 15mm, viklås, garantikort oktober 2017 Via Col Tempo, Portorosa (IT), bruttovikt inklusive extra länkdel: 117,2g, bok, box, ytterkartong.

Väska Louis Vuitton, Portobello PM Damier, N41184, brun canvas, detaljer i gulmetall, 32x31x12cm, kvitto maj 2014 Magasin de Copenhague, dustbag, obetydligt använd, box.

Väska Louis Vuitton, Porto...

Herrur Longines Column Wheel, stål, automatisk, Ø38mm, safirglas, vit urtavla, ref: L2.742.4, serienr: 36051141, kronograf, datum, skelettbaksida, brunt läderband 23cm, mindre repor på glasring, inga tillbehör.

Ring, Ø17½, vita stenar, 18K Vikt: 2,6 g

Ring, Ø17½, vita stenar, ...

Ett par örhängen, 24x3,5mm, diamanter 4x ca  0,005 ct, briljantslipade, safirer, 14K Vikt: 3,8 g

Ett par örhängen, 24x3,5m...

Guldtacka, finguld, Heraeus 999,9, serienr: 897412, defekt, 19x11mm, 24K Vikt: 2 g

Herrur, Omega Constellation, stål/gulmetall, quartz, Ø35mm, guldfärgad urtavla, dag, datum, sekundvisare, flexlänk i gulmetall,defekt/visarna fungerar ej att ställa,i behov av batteribyte, gravyr, inga tillbehör.

Ring, Ø16, X-länk med stav, bredd: 11mm, 18K, 3,9g Vikt: 3,9 g

Ring, Ø16, X-länk med sta...

Loafer Louis Vuitton, monogrammönster, rött skinn, detaljer i gulmetall, märkta med  stl 7 samt M40, ND 1106, obetydligt använda, kartong med slitage.

Ring, Ø15¾, bredd: 3-7mm, diamanter 1 x ca 0,63ct, pique, 16 x ca 0,005ct, inneslutningar, nagg, vitguld, 18K Vikt: 2,7 g

Ring, Ø15¾, bredd: 3-7mm,...

Kappa/kofta Busnel, stl 36, svart, ståkrage, 100% ull.

Chelsea boots Balenciaga, stl 39, svart läder med dekor av nitar i gulmetall, made in Italy, slitage på klackar, övrigt i sedvanligt bruksskick.

Silverarmband, Lapponia, 18cm, bredd: 4mm, år 1998, 925/1000. Vikt: 14,6 g

Trenchcoat Burberry, London, stl UK 14, smutsig på kragens insida samt smärre fläckar.

Ring, Ø19, 3 vita sten, tigerhuvud, bredd: ca 4-22mm, 18K Vikt: 26,1 g

Ring, Ø19, 3 vita sten, ti...

Ring, Ø16½, bredd: 16-20mm,  diamanter 1 x ca 0,54ct, ca Wesselton/piqué, inneslutning som når bordet, 14 x ca 0,01ct, 8/8- slipade, 14K   Vikt: 7,4 g

Ring, Ø16½, bredd: 16-20m...

Ett par örhängen, Ø9mm, GHA, vitguld, 18K Vikt: 0,8 g

Ett par örhängen, Ø9mm, ...

2 hängen, 60x30mm, 37x16mm, plastglas, metall, sten,  23K, bruttovikt: 26,5g,

2 hängen, 60x30mm, 37x16mm...

Armband, 51x55mm, öppningsbart,  diamanter 4 x ca 0,18ct, 2 med nagg, 4 x ca 0,05ct, 8 x ca 0,04ct, briljantslipade, bredd: 3,5-8mm, vitguld, 14K Vikt: 31,9 g

Armband, 51x55mm, öppnings...

Collier, 41,5cm, bredd: 2mm, diamanter 2 x ca 0,03ct, malakit, 40x20mm, 18K Vikt: 17,1 g

Se kontorets övriga auktionsvaror