| Ny sökning |  Nästa

Herrur, Raymond Weil, Freelancer, Stål, Automatisk, Ø 42mm, refnr: 2720, serienummer: K153510, dag, datum, safirglas, glas baksida, stållänk, certifikat (ej i fyllt), instruktionsbok Vikt: 0 g

5 500 kr

Auktnr SE13.20210614.R5016
Varutyp Klockor
Kontor Webbpanta
Auktionstyp Lagerauktion - kan endast betalas online
Utropspris 5 500 kr
Stänger 2021-06-14 14:00:00
Provision 825 kr
Frakt 99 kr

Ett par örhängen med ametriner, längd ca 1,5cm, bredd ca 8,7mm, ostämplade 18K Vikt: 3,7 g

Ett par örhängen med amet...

Vikbar ring med ena sidan Safir och andra sidan diamanter 13x ca 0,02ct, stl 16½, bredd ca 2,3-9,1mm, vitguld 14K Vikt: 4,1 g

Brosch troligen Ibersik i silver och guld, troligen vit safir, taffleslipade, rosenslipade, antikslipade, och point cut slipade diamanter, troligen äkta pärlor, längd ca 55mm, bredd ca 40mm, emaljerad baksida, tennlödningar, omarbetad. Finns för visning på kontoret Östermalm Vikt: 16,3 g

Ring med diamanter enligt gravyr: 0,75ct ca W/VS, stl 16½, bredd ca 3,4mm, 18K Vikt: 4,8 g

Armband med diamanter 40 x ca 0,02ct, längd ca 19cm, bredd ca 1,7-3,0mm, vitguld 18K Vikt: 9,2 g

Ring med diamanter 4 st prinsesslipade ca 0,10ct/st samt 40 x ca 0,005ct, stl 15½, bredd ca 2,0-6,5mm, 18K Vikt: 3,8 g

Ring med ametrin, stl 17½, bredd ca 2,4-11,9mm, ostämplad 18K Vikt: 3,9 g

Ring med ametrin, stl 17½,...

Armband med ametriner, längd ca 17,5cm, bredd ca 5,8-8,3mm, ostämplad 18K Vikt: 18,9 g

Armband med ametriner, län...

Rubin, ovalslipad, 0,72ct, med IGI certifikat #F1H77958, förseglad Vikt: 0 g

Rubin, droppslipad, 0,9ct, med IGI certifikat #F1H77981, förseglad Vikt: 0 g

Solglasögon Rayban, B&L USA, storlek: 58¤16, fodral, putsduk, bucklor på nässkalmen, mindre repor på glas, något skeva

Solglasögon Rayban, B&L US...

Kalimba i mahogny och metall, modell: THX-17T, instruktionsbok, längd ca 18cm, bredd ca 13cm

Malakit, bruttovikt: 208,7g

Malakit, bruttovikt: 208,7g

En ansiktsroller, soapstone, en gua sha, aventurin, bruttovikt: 103,5g

Ring med diamanter enligt gravyr: 0,49ct ca W/SI, stl 19, bredd ca 2,9mm, vitguld 18K Vikt: 3,3 g

Hänge med ametrin, längd ca 2,1cm, bredd ca 9,6mm, ostämplad 18K Vikt: 2,4 g

Hänge med ametrin, längd ...

Ett par örhängen med ametriner, längd ca 3,5cm, bredd ca 3,8-7,5mm, ostämplade 18K Vikt: 6,4 g

Ett par örhängen med amet...

En spets, två figuriner, tigeröga, bruttovikt: 93,7g

En spets, två figuriner, t...

Hänge kors med gröna, turkos, rödfärgade stenar samt pärla, längd ca 6,5cm, bredd ca 37,7mm, ostämplad silver Vikt: 10,9 g

Hänge kors med gröna, tur...

Armband Pandora med 15 Berlocker varav fyra med gulddetaljer samt en berlock med säkerhetskedja och guld detaljer, längd ca 18cm, bredd ca 3,0mm, låset 14K, armbandet 925/1000 silver Vikt: 70,4 g

Se kontorets övriga auktionsvaror