Hänge, 33x16mm, diamanter 36 x ca 0,005ct, odlad pärla Ø13mm, vitguld, 18K Vikt: 5,7 g

2 400 kr

Auktnr SE4.20210616.A69146
Varutyp Smycken; berlocker
Utropspris 2 400 kr
Stänger 2021-06-16 11:49:00
Provision 360 kr
Frakt 99 kr

Herrur Cartier Pasha, modell 0960 1, 18K, quartz, Ø38mm, vit urtavla,  serienr M203055, kronograf, datum, sekundvisare, läderband 19cm, viklås 18K, bruttovikt 107,1g, bruksmärken, inga tillbehör.

Armbandsur, Jaeger LeCoultre, stål, manuell, 22x29mm, liten sekundvisare, nr 200321, från 1940-50tal, verknr 26381 läderband ej original 23cm, inga tillbehör.

Änglaorkester Wendt & Kühn Tyskland, 19 delar, defekter och slitage förekommer, änglar 7st omärkta, defekter och slitage förekommer.

Änglaorkester Wendt & Küh...

Ett par örhängen, diamanter 38 x ca 0,005-0,01ct, Caroli-Juvel H & J Wehtje, vitguld, 18K. Vikt: 8,2 g

Ett par örhängen, diamant...

2 Tavlor Lasse Åberg, repr...

Smyckeskrin i form av en allmogekista, höjd 14cm, bredd 24x15cm, omklädd och ommålad insida/utsida, daterad 1817, nyckel saknas. Skickas med postpaket.

Tändare Zippo med FN logga, ej funktionstestad, i originalask.

Tändare Zippo med FN logga...

Collier Gucci, 48-56cm, Venezia, bredd 1,5mm, hänge 30x24mm, dustbag, etui, silver 925/1000. Vikt: 17,5 g

Herrur Omega Seamaster De Ville, stål, manuell, Ø34mm, sekundvisare, länk ej  original, 19,5cm, länken lossnat på ena sidan, tunna repor på glas, små märken på urtavla, inga tillbehör.

Armband, X-länk, 19cm, bredd 19mm, stämplad JO'ANS, kattfot, Köping, 18K Vikt: 30,1 g

Armband, X-länk, 19cm, bre...

Två pennor Cross, 14K guld samt stål, kulspets och blyerts, originalfolder, ca 1970-tal, bruttovikt: 42,7g, originaletui.

Två pennor Cross, 14K guld...

Minnesmynt Astrid Lindgren 1907-2002, Emil i Lönneberga 1963, Karlsson på taket 1955, i plastkassetter, silver. Vikt: 53,8 g

11 tomtar i tyg och porslin, Rolf Berg, Åsa Götander Collection, Erik Forsman, 1 ljuslykta, äpple, Rolf Berg.

Ring Gucci, stl 19¼, bredd 12mm, dustbag, etui, repor/smärre hack, silver 925/1000. Vikt: 13,4 g

Ring Gucci, stl 19¼, bredd...

Kedja, 59cm, bredd 2mm, S-lås, 23K.  Vikt: 15,2 g

Kedja, 59cm, bredd 2mm, S-...

Armbandsur, TO, Issey Miyake, Silan 001, stål, quartz, Ø38mm, ref V120-0010, serienr 160096, länk 19cm, extra länkdel 16mm, garantikort September 2011, behov av batteribyte, manual, box.

Armband, 19cm, bredd 5,5mm, vitguld, 18K Vikt: 15 g

Affisch Sture Johannesson  "The underground will take over" utställningsaffisch, MACBA Museu d´Art Contemporani de Barcelona, 2009, text i trycket: Poster by Sture Johannesson & Eugéne Delacroix 1968, screentryck, signerad i trycket, ram 72x102cm. Skickas med postpaket.

Affisch Sture Johannesson ...

Tavla, Alan Erwö,  litografi "fyllning vid havet", bildmått: 8,5x32,5cm. Vikt: 0 g Skickas med paket.

Tavla, Alan Erwö, litogra...

Hänge, Mynt Turkisk Lira, Ø34mm, ögla i metall, 22K. Vikt: 35,2gram

Hänge, Mynt Turkisk Lira,...

Se kontorets övriga auktionsvaror