Ett par örhängen, 6x7mm, röd sten, diamanter 2x0,005ct, 8/8-slipade, 18K Vikt: 1,2 g

800 kr

(cova2020)

Auktnr SE4.20210616.A69258
Varutyp Smycken; örhängen
Utropspris 600 kr
Aktuellt bud 800 kr
Stänger 2021-06-16 12:43:00
Provision 120 kr
Frakt 99 kr

Kamerahus Leica M9, nr: 3809832, objektiv Summicron-M 1:2/50 E39 nr: 3706473, 4 batterier, laddare, 1 blixt Leica SF58, 1 Matchtechnical E-clypse Eyecup 1.45X Diopter +3.0. Skickas med postpaket.

Kamerahus Hasselblad 501cm, 1 objektiv Distagon 4/50 T* Carl Zeiss nr: 7263541, 1 objektiv Planar 2,8/80 T* Carl Zeiss nr: 8149395, 4 st magasin (olika slitage), 2 st toppsökare, , 1 vattenpass, 1 st trådutlösare, ej funktionstestat.  Skickas med postpaket.

Ring, Ø17¼, gammalslipade diamanter 1 x ca 0,45ct, 1 x ca 0,25ct, 1 x ca 0,23ct, 8 x ca 0,02-0,03ct, inneslutningar, nagg under en klo, skeva klor, bredd: 1-15mm, vitguld/gulguld, 14K Vikt: 4,2 g

Ring, Ø17¼, gammalslipade...

Ring, Ø17¾, 41st briljantslipade diamanter ca 0,01-0,02ct, 44st baguettslipade diamanter ca 0,01ct, nagg, sprickor, inneslutningar, bredd: 3-20mm, vitguld, smärre hack i skenan, 9K Vikt: 5,8 g

Ring, Ø17¾, 41st briljant...

Kamerahus Leica M6, nr: 1725904, 1987, objektiv tele-elmarit-M 1:2,8/90, UVa filter, fint bruksskick, ej funktionstestad.  Skickas med postpaket.

Skulptur Bertil Vallien, Kosta Boda Atelier, signerad 8BVAAT 009002/200, 36cm inklusive träsockel, smärre skav på sockel. Skickas med postpaket.

Armbandsur Longines, 18K i boett och länk, quartz, 30x30mm, ref: L4 712 6, serienr: 31259973, länk 19cm, i behov av batteribyte, övrigt i strålande skick, bruttovikt: 62,4g, inga tillbehör.

Herrur Ingersoll, German design, limited edition, stål, automatisk, Ø45mm, glasbaksida, dag, datum, sekundvisare, blått läderband 26cm, inga tillbehör.

Tändare ST Dupont, Paris, numrerad 1G 9 CP 87, förgylld metall, certifikat december 1997 Magasin Danmark, bok, originaletui.

Tändare ST Dupont, Paris, ...

Armband, 19cm, gammalslipad diamant ca 0,07ct, vitguld/gulguld, bredd: 3-8,5mm, liten gravyr på baksida av lås, 18K Vikt: 9,6 g

Ring, Ø18¾, gammalslipade diamanter 2 x ca 0,05ct, 1 x ca 0,10ct, vitguld/gulguld, bredd: 3-16mm, gravyr, 23K Vikt: 6,1 g

Ring, Ø18¾, gammalslipade...

Collier, 45cm, X-länk med stav, doserad länk 11-14,5mm, JRA, 18K Vikt: 37,1 g

Collier, 45cm, X-länk med ...

Armband, 19cm, Cordell, 2-radigt, bredd: 6mm, ett fäste  mellan länkarna har släppt, GHA, 18K Vikt: 5,5 g

Scarf Louis Vuitton, svart monogramvävt tyg, 60% silk, 40% wool, 141x141cm, numrerad MR0135 / M71329, smärre fläckar, flertalet tråddragningar, inga tillbehör.

Armband, 19cm, Cordell, bredd: 3,5mm, GHA, 18K Vikt: 3,4 g

Collier, 46cm, Bismarck, doserad länk 2,5-8mm, diamanter 16 x ca 0,005ct, 18K Vikt: 8,8 g

Väska Rockstud clutch Valentino, invändigt tre mindre fack för kort, numrerad TV-NP56BOL2,  kuvertmodell i rött läder, 30x19cm, detaljer i svagt gulmetall, dustbag.

Väska Rockstud clutch Vale...

Damur Omega, 18K i boett och länk, manuell, Ø17mm, vit urtavla, X-länks länk 17cm, bredd: 5mm, bruttovikt: 20,5g, inga tillbehör.

Silverarmband, stelt, Exign, handmade, design Pär Norling, innermått ca 54x65mm, originaletui, folder Vikt: 30 g

Kedja, 51cm, Ankar, bredd: 2,5mm, Balestra, 18K Vikt: 14,8 g

Se kontorets övriga auktionsvaror