Berlock "hjärta" i 18K guld. Den är 16,5 mm lång inkl. ögla och väger 0,9g. Otydlig tillverkarstämpel, 750 & F10.

350 kr

Auktnr SE73.20210617.A8088
Varutyp Smycken; berlocker
Utropspris 350 kr
Stänger 2021-06-17 19:08:30
Provision 53 kr
Frakt 99 kr

Väska Chanel, Double flap bag, Caviar classic 25,5cm x 15,5cm, snr: 19205114, svart läder, certifikat, manual, kvitto mars-2014, dustbag i orginallåda

Väska Chanel, Double flap ...

Herrur Rolex Oysterdate Precision, stål, manuell, 35mm, ref: 6694, snr: 5428136, ca 1977, Cal. 1225, skadat plexiglas, skadad urtavla, T Swiss T, datum, DEFEKT, går ej, renoveringsbehov, defekt krona, oysterlänk, stål, ref: 78350 VE, buckligt viklås, inga tillbehör.

Herrur Breitling Chronomat Evolution, stål/guld, automatisk, 43mm, ref: B13356, snr: 2071219 (aningen otydligt, troligen polerats), Cal. B13 ETA 7750, kronograf, datum, safirglas, skadad urtavla, klocka tillverkad vecka 15 2005, pilotlänk, stål, ref: 357A, tillverkad vecka 17 2005, extra länkbit, bakelitbox, inga övriga tillbehör, går ca -1sec/dygn.

Armband, 18cm, briljantslipade diamanter 68xca0,03ct, ca 2,04ctv, ca TW-W(F-H)/VS-SI, 17 safirer ca 10.32ctv varav mittstenen ca 1,02ct, bredd:5-7mm, importstämplad, vitguld, 18K. Vikt: 23,1 g

Väska, Louis Vuitton Clapton Backpack, Damier Ebene, ca 21x21x10cm, modellnr:N42259, datumkod:SR2168, Frankrike 2018, avtagbara axelremmar, justerbar längd, inga tillbehör, bruksslitage.

Väska, Louis Vuitton Clapt...

Herrur Tag Heuer Aquaracer. stål/guld, quartz, 39mm, ref: WAF1120, snr: RWY6106, safirglas, datum, 300m, stål/guld länk, viklås, extra länkbitar, certifikat, manual, serviceetui

Herrur Breitling Superocean Heritage II B20, automat, Ø42mm, stål, safirglas, blank grå urtavla/ring, datum, refnr: AB2010 12B1A1, serienr: 5055951, stållänk med viklås, innermått ca 19cm, länknr 4019 154A, Garantikort utfärdat av Mario Mossa, Lecce Italien, inköpt 13/02- 2020, certifikat, manualer, box samt ytterkartong, sparsamt använd, smärre repig på låset.

Armbandsur, Rolex Yacht Master, midsize, stål/platina, automatiskt, innermått ca 15 cm, Ø  35mm, ref 168622, serienummer K757042, inga tillbehör.

Herrur Jaeger-LeCoultre Memovox, stål, manuell, 35mm, boettnr: 658214, Cal. P814, verknr: 1091570, alarm, läderband samt bygelspänne ej original, inga tillbehör. Går ca +20 sec/dygn.

Elgitarr Fender Stratocaster, serienr U035827,Fuji-gen Japan år 1995-1996, repor, lackskada, mjukt DLX-fodral  Skickas med postpaket.

Herrur Grand Seiko, stål, quartz, 39mm, ref: SBGT241, boettnr: 9F83-0AM0, limited edition, nr: 1165/1500, Cal. 9F, safirglas, dag, datum, stållänk, viklås, extra länkbitar, manual, certifikat Nov 2019 Klockmäster, box, ytterkartong

Herrur Grand Seiko, stål, ...

Handväska Louis Vuitton Limited Edition uppfinnaren till Avenue des champs-élysées Volupte Beaute bag, 9x18x38cm, refnr: FL3190, lila läder präglat monogrammönster med guld-tonade detaljer, tagg från Vestiaire Collective, kollektion höst/vinter 2010-11, spänne något repig, viss slitage vid handtaget samt undertill, dustbag, inga andra tillbehör, helhet fint begagnat skick!

Handväska Louis Vuitton Li...

Halvakustisk elgitarr, Ibanez, Modell AS, serienr; AS53-TKF-12-01, bra skick, med softcase Skickas med postpaket.

Kamerahus Leica M9, nr: 3809832, objektiv Summicron-M 1:2/50 E39 nr: 3706473, 4 batterier, laddare, 1 blixt Leica SF58, 1 Matchtechnical E-clypse Eyecup 1.45X Diopter +3.0. Skickas med postpaket.

Armbandsur Cartier Santos, stål/guld, automat, ca 29x28mm, serienr 2961221753, datum, safir på kronan, länk, ca 16cm, repor på glas, ring, boett samt länk, krackelerad urtavla, skada på visare, inga tillbehör.

Kamerahus Hasselblad 501cm, 1 objektiv Distagon 4/50 T* Carl Zeiss nr: 7263541, 1 objektiv Planar 2,8/80 T* Carl Zeiss nr: 8149395, 4 st magasin (olika slitage), 2 st toppsökare, , 1 vattenpass, 1 st trådutlösare, ej funktionstestat.  Skickas med postpaket.

Värja, G.E. Svalling & Co. Mölntorp, klingans längd 74cm, eneggad, Balja av svart läder, mässingsdetaljer, hjalt saknar Svea Rikes emblem, marin gravyr "O.W." på baljans munbleck och hjalten, småskador/bucklor. Skickas med postpaket.

Värja, G.E. Svalling & Co....

Ring, Ø16¾, diamanter 5 baguetteslipade 0,11ctv + 36 briljantslipade 0,23ctv enligt gravyr, bredd:1,5-8,5mm, gulguld, 18K. Vikt: 4,4 g

Ring, Ø16¾, diamanter 5 b...

Ring, Ø16¼, diamanter 46xca0,003ct, 0,16ctv enligt gravyr, Engelbert Stockholm, Petite Spin Diamond, 18K. Vikt: 2,2 g

Ring, Ø16¼, diamanter 46x...

Herrur, Omega Seamaster, Ø ca 36,5mm, automat, Chronometer, guld på stål, snr: 27228656, cal 564, boett nr: CD 168 022, CD 166 028, repig, skadad urtavla, naggat plexiglas, stålarmband ej original, repig, bortnött guldfärg, inga övriga tillbehör.

Herrur, Omega Seamaster, Ø...

Se kontorets övriga auktionsvaror