Herrur, Omega Seamaster, Ø ca 36,5mm, automat, Chronometer, guld på stål, snr: 27228656, cal 564, boett nr: CD 168 022, CD 166 028, repig, skadad urtavla, naggat plexiglas, stålarmband ej original, repig, bortnött guldfärg, inga övriga tillbehör.

4 800 kr

(toringa)

Auktnr SE22.20210727.A14196
Varutyp Klockor
Kontor Farsta
Utropspris 3 600 kr
Aktuellt bud 4 800 kr
Stänger 2021-07-27 20:07:30
Provision 720 kr
Frakt 99 kr

Herrur Breitling Super Avenger, stål, automat, ca 48mm,  referensnr A13370, serienr 2587733, kronograf, datum, stållänk ca 20cm, viklås, bruksskick, certifikat 2011, manual, box samt ytterkartong, utbytt kudde

Ring, Ø16½, diamanter 3 x ca 0,27ct R (D-E)/VS + 18 x ca 0,03ct TW/VVS, enligt gravyr, vitguld, bredd: 3,5-11,7mm, 18K  Vikt: 6,2 g

Ring, Ø16½, diamanter 3 x...

Väska Speedy Bandouliere 30, Louis Vuitton, monogram-canvas, datumkod SP3105, Made in France, mått ca 24x30x17cm, hänglås, saknar nyckel, axelband, stansade initialer LCA, fläckar, smuts, behov av rengöring, bruksskick, dustbag samt skadad kartong  Skickas med postpaket.

Väska Speedy Bandouliere 3...

Ring, Ø16¾, grön sten, troligen smaragd samt diamanter 32 x ca 0,02-0,03ct, bredd: 2,5-14mm, vitguld, ostämplad, 18K  Vikt: 5,6 g

Ring, Ø16¾, grön sten, t...

Mynt, troligen arabiskt, Ø38mm, skev/bucklig, 22K Vikt: 8,3 g

Mynt, troligen arabiskt, Ø...

Ett par örhängen med färgade stenar samt diamanter 20 x ca 0,005ct, längd ca 16mm, något skeva stift, GHA 18K Vikt: 3,5 g

Ett par örhängen med fär...

Ett par örhängen, 17mm, gröna stenar, diamanter 2 x ca 0,03ct samt odlade pärlor Ø6mm, saknar stoppers, 18K  Vikt: 2,2 g

Ett par örhängen, 17mm, g...

Ett par örhängen, diamanter ca 191 x ca 0,02-0,03ct, ca TW-W(F-H)/VS-Si1, totalt ca 6,70ctv enligt värderingsintyg från Kaplans, form av klot ca Ø12,5mm, vitguld, 18K  Vikt: 7,5 g

Ett par örhängen, diamant...

Ring, Ø17¼, grön sten, troligen smaragd samt diamanter 14 x ca 0,03ct, bredd: 2-13mm, vitguld, Kurt Ribbhagen AB Stockholm år 1973, repig, 18K  Vikt: 5,8 g

Ring, Ø17¼, grön sten, t...

Armband, 19cm, stenar, pärlor, bredd: 1-5,5mm, knut vid låset, 18K  Vikt: 2 g

Armband, 19cm, stenar, pär...

Herrur Certina DS-1 Powermatic 80, stål, automat, 40mm, referensnr C029407 A, serienr 14BC0701436, datum, glasbaksida, läderarmband, inga tillbehör.

Silverhänge, 52mm, sten, bredd: 16mm, Alton år 1967, 830/1000 silver  Vikt: 10 g

Silverhänge, 52mm, sten, b...

Ett par silverörhängen, 45mm, vita stenar, bredd: 9mm, silver  Vikt: 4 g

Ett par silverörhängen, 4...

Armband, längd ca 19cm, bredd ca 3mm, skador i länk, GFAB, 18K guld.  Vikt: 4 g

Armband, längd ca 19cm, br...

Kedja, Singapore, längd ca 46cm, 18K guld.  Vikt: 1 g

Kedja, Singapore, längd ca...

Lok Märklin, nr 3030, skruv saknas, sliten originalkartong

Lok Märklin, nr 3030, skru...

Skulptur, Uggla på böcker, G. Armani Florens Italien, signerad samt daterad 1983, höjd ca 25cm inkl träsockel, litet nagg   Skickas med postpaket.

Skulptur, Uggla på böcker...

Kedja, Figaro, längd ca 55cm, bredd ca 4mm, ihålig, GHA, 18K  Vikt: 9,5 g

Kedja, Figaro, längd ca 55...

Silverring, 18¾, sten, bredd: 3-25mm, 925/1000 silver  Vikt: 10,6 g

Silverring, 18¾, sten, bre...

Armband, längd ca 18,5cm, bredd ca 4mm, 18K guld.  Vikt: 11,2 g

Armband, längd ca 18,5cm, ...

Se kontorets övriga auktionsvaror