Armbandsur, Oris Big Crown, Pro Pilot, Ø45mm, automatisk, serienr: 3670875, caliber:7698, stål, antireflexbehandlat safirglas, datum- samt dagfönster, sekundvisare, glasbaksida, viklås, extra länkbitar, med box och kvitto från Huke 2019.

5 800 kr

(dragan)

Auktnr SE11.20210810.A21472
Varutyp Klockor
Kontor Malmö Centralen
Utropspris 5 000 kr
Aktuellt bud 5 800 kr
Stänger 2021-08-10 14:31:00
Provision 870 kr
Frakt 99 kr

Collier, längd 46cm, Ankarlänk, bredd 2mm, pärlemordetaljer, mittenberlock med rörliga detaljer, längd 70mm, berlockernas bredd 14,5 - 18,5mm, 21K bruttovikt 11,5 gram  Vikt: 11,5 g

Collier, längd 46cm, Ankar...

Väska, Chanel, svart quiltattyg med detaljer i silvermetall, numrerad 12757987, invändigt ett fack med dragkedja samt två mindre fack. Märkt Chanel  Made in Italy. Utvändigt ett fack. Längd ca 31 cm. Höjd ca 17 cm.

Väska, Chanel, svart quilt...

Ring, vitguld, Ø17¼, diamant 0,52ct, kvalitet (Wesselton) H-I/SI, fattningens höjd 7,8mm, skena 1,5mm, 18K   Vikt: 2,3 g

Ring, vitguld, Ø17¼, diam...

Armband Hermés Clic Clac, inre bredd: 60mm, gulmetall med svart emalj, bredd: 20mm, med originaletui och kvitto.

Armband Hermés Clic Clac, ...

Armbandsur, Patek Philippe, 23 x 20mm, manuell, guld, Ref 3354/1, boett 2653229, verknr: 990513, 1970-tal, integrerad guldarmband, original viklås, bakboett med repor, längd ca 17cm, 18K bruttovikt 47,7 gram

Väska, Chanel GST i bordeaux  quiltat Caviar-läder med detaljer vitmetall. Fodrad i tyg. Invändigt två fack varav ett med dragkedja. Ett ytterfack. Märkt "CHANEL, made in Italy" samt med numrering 11712865. Längd 24 cm. Höjd 24 cm.

Väska, Chanel GST i bordea...

Väska,  Gucci svart läder med bambu handtag. Märkt Gucci made in italy, numrerad, smärre slitage. Längd ca 30 cm. Höjd 28 cm.

Väska, Gucci svart läder...

Korthållare Louis Vuitton i svart Epi-läder. Märkt Louis Vuitton Paris Made in Spain. 7x11 cm.

Korthållare Louis Vuitton ...

Armband, längd 16,5 cm, diamanter 92  x ca  0,05 ct Design av Jose Hess, numrerad 147383, 18K, 45,4 gram.  Vikt: 45,4 g

Armband, längd 16,5 cm, di...

Ring, Ø17¼, navettslipad diamant ca 6,0 x 3,3mm, kvalitet (Low Cape) N-O/I, skena 1,7mm, fattningens höjd 5mm, 14K  Vikt: 1,3 g

Ring, Ø17¼, navettslipad ...

Ring, vitguld, Ø17½, diamant 0,35 ct, (Top Wesselton) G-H/I, skena 2mm, 18K Vikt: 2,2 g

Ring, vitguld, Ø17½, diam...

Väska, Louis Vuitton, Alma MM, mörkrosa/röd monogram Vernisläder, beslag i guldfärgad metall, med lås, nycklar, och dustbag, etiketter, Längd 39 cm, höjd 30 cm. Färgen på fotot kan avvika från verkliga färgen.

Väska, Louis Vuitton, Alma...

Herrur Omega Genève, automat, stål, ca 36mm, datum, repig, går ej. Inga tillbehör.

Herrur Omega Genève, autom...

Fickur, De Sufry Geneve, Ø36mm, blå emalj, rosenslipade diamanter, tillhörande löstagbar broschs i 18K med nyckeldragare i förgylld metall, kedja i 18K, brosch längd 30mm, 18K bruttovikt 38,4gram

Fickur, De Sufry Geneve, Ø...

Collier, längd 42 cm, Gucci, gulguld samt vitguld, 3 diamanter totalt ca 0,12 ct, 18K, 4,9gram.  Vikt: 4,9 g

Collier, längd 42 cm, Gucc...

Skärp, längd ca 91,5 cm,  Gucci med svart läder och spänne i gulmetall, numrerat 476453, med dustbag.

Skärp, längd ca 91,5 cm, ...

Väska Burberry, präglat kalvläder, vitt, logotyp i gulmetall. Insida med 3 fack var av en med dragkedja. Bruksslitage, fläckar invändigt. Längd ca 34,5 cm. Höjd ca 33 cm.

Väska Burberry, präglat k...

Kamera Rolleiflex  3,5F, serienummer 2252524, Synchro Compur, Optik Carl Zeiss Nr 2756094 Planar 1:3,5 f=75mm. Optik Heidosmat 1:2.8/75 3103647. Original läderetui med tillhörande originalväska. Ej funktonstestad.  Skickas med postpaket.

Kamera Rolleiflex 3,5F, se...

Herrur Omega Seamaster automatic, stål,  Ø34mm, liten sekundvisare. Inga tillbehör. Repor, fläckar på urtavlan.

Ring vitguld, Ø19, diamanter 5 x ca 0,12ct, ca I-J/SI, skena 2,8 - 4,0mm, fattningens höjd 5mm, i behov av omrodinering, 18K  Vikt: 4,9 g

Ring vitguld, Ø19, diamant...

Se kontorets övriga auktionsvaror