Armband Hermés Clic Clac, inre bredd: 60mm, gulmetall med svart emalj, bredd: 20mm, med originaletui och kvitto.

4 400 kr

(treenet)

Auktnr SE11.20210921.A21862
Varutyp Övrigt
Kontor Malmö Centralen
Utropspris 3 500 kr
Aktuellt bud 4 400 kr
Stänger 2021-09-21 14:55:30
Provision 660 kr
Frakt 99 kr

Ring, Ø15, diamant 1,70ct, kvalitet ca (Wesselton) H-I/VVS, stark blå fluorescens, vitguld, skena 2,7mm, fattningens höjd 8,0mm, i behov av omrodinering, 14K  Vikt: 2,9 g

Ring, Ø15, diamant 1,70ct,...

Ring, Ø14¾, diamanter 9 x 0,14ct (Top Crystal) I-J/I samt 1 x 0,56ct (Top Crystal) I-J/SI, omarbetad, dubbla skenor, 950 Platina  Vikt: 11 g

Ring, Ø14¾, diamanter 9 x...

Herrur Omega Seamaster, stål, manuell, 35mm, fläckar på urtavla, repigt plexiglas samt boett, saknar armband, inga tillbehör.

Herrur Omega Seamaster, st...

Ring, Ø15, diamanter 5 x 0,17ct, (Top Crystal) I-J/I, vitguld, skena 1,0 - 5,0mm, 14K  Vikt: 3,5 g

Ring, Ø15, diamanter 5 x 0...

Set med Collier, 40cm, ankarlänk, integrerat hänge och genombruten dekor,  bredd: 1-9mm, hängets längd: 46mm, Armband, 19,5cm, genombruten dekor, bredd: 1-10mm, Ring, Ø15¾, genombruten dekor, bredd: 7-13mm, Ett par örhänge, 10x11mm, genombruten dekor, något skeva, 21K  Vikt: 10,7 g

Armband, 17cm, 4 syntetiska färgskiftande safirer, bredd: 5-15mm, 14K, bruttovikt 13,2gram Vikt: 13,2 g

Kedja, 50cm, Cordell, bredd: 3mm, stämplad Italy, 18K Vikt: 6,3 g

Bälte, Louis Vuitton, Nr: M9498, svart läder med grå detaljer, monogramspänne i stål, slitage vid knapphål, box, dustbag  Skickas med postpaket.

Bälte, Louis Vuitton, Nr: ...

Ring, Ø19¾, grön sten, 18K, skena med blomsterdekor, bredd: 2-6mm Vikt: 3,1 g

Ring, Ø19¾, grön sten, 1...

Ring, Ø17½, briljantslipade diamanter 5 x ca 0,10ct, bredd 2-3mm, Salvini made in Italy, vitguld, 18K Vikt: 3 g

Ring, Ø17½, briljantslipa...

Akustisk gitarr, Adonis, serienr: GN-305C-NA, stålsträngar, smärre skador och mindre lagning, hårt fodral. Skickas med postpaket.

Silverhänge, 40mm, blå sten, silver 935/1000 Vikt: 5,6 g

Silverhänge, 40mm, blå st...

Silverhänge, 40mm, blå sten, silver 925/1000 Vikt: 6,1 g

Silverhänge, 40mm, blå st...

Silverbrosch, 50x70mm, emaljdekor med rosmotiv, silver 925/1000 Vikt: 35,4 g

Collier, 45,5cm, bredd: 3mm, integrerat hänge, hjärta, 20x15mm, 23K Vikt: 15,2 g

Ett par örhänge, vita stenar, diameter: 11mm, 23K  Vikt: 4 g

Ett par örhänge, vita ste...

Ett par ljusstakar, Orrefors, "Fleur" av Jan Johansson, etikettmärkta och signerade, orginalförpackning Skickas med postpaket.

Fickur, Helvetia, silver, innerboett i metall, Ø52mm, manuell uppdragning, boetnummer: 3904722, fint bruksskick silver 800/1000, bruttovikt: 70,4 gram

Ring, ca Ø18, bredd: 15mm, blomsterdekor, 23K Vikt: 7,6 g

Ring, ca Ø18, bredd: 15mm,...

Armband, längd 19cm, Bismarck, bredd 4mm, kistlås, 18K  Vikt: 3,8 g

Armband, längd 19cm, Bisma...

Se kontorets övriga auktionsvaror