Väska, Gucci svart läder med bambu handtag. Märkt Gucci made in italy, numrerad, smärre slitage. Längd ca 30 cm. Höjd 28 cm.

3 200 kr

(bulldog)

Auktnr SE11.20210921.A21876
Varutyp Övrigt
Kontor Malmö Centralen
Utropspris 2 000 kr
Aktuellt bud 3 200 kr
Stänger 2021-09-21 15:03:50
Provision 480 kr
Frakt 99 kr

Gitarr, Johnson Resonator, modell AXL-998-1, serienr:962372, fint skick, hårt fodral Skickas med postpaket.

Elgitarr, Yamato SG, 1972 årsmodell, Made in Japan, hårt slitage, stötskador och färgbortfall, mjukt fodral  Skickas med postpaket.

Elgitarr, Yamato SG, 1972 ...

Elgitarr, Epiphone Gibson Model: Les Paul Birdseye Maple Top, Korea, serienr: S5027739, avmonterat plektrumskydd, fint skick, mjukt fodral Skickas med postpaket.

Ring med  safir ca 8,50ct, ca 12,4 x 11,8 x 8,0mm, diamantkrans 18 x ca 0,02ct 8/8-slipade, Strömdahl Aktiebolag Hugo Stockholm 1956, vitguld, stl 20¾, bredd: 3mm, safir med smånagg på fasetterna, inneslutningar, 18K Vikt: 14,7 g

Ring med safir ca 8,50ct, ...

Plånbok Louis Vuitton  Emilie Wallet  Damier Ebene canvas, 4 ytterfack för kort, 1 fack med dragkedja samt två fack, dust bag, originalbox,  bruksskick, 19 x 10 x 2 cm

Plånbok Louis Vuitton Emi...

Herrur, Omega Seamaster automatic, dublé/stål, Ø32mm, AB Nordiska Armaturfabrikerna, repor på plexiglas, mindre nagg

Väska Gucci, modell Swing leather tote bag, mullvadsfärgat läder, detalj av rosa läder invändigt, ljust canvas foder, invändigt fack med dragkedja, mått ca 34x28x16 cm, numrerad, märkt Made in Italy by Gucci, slitage på remmar, normalt bruksslitage på hörn, fläckigt/smutsigt foder, med dustbag.

Väska Gucci, modell Swing ...

Solglasögon, Prada, modell SPR 28P, färg tortoise, bredd ca 135mm, längd på skalm 140mm, liten repa på höger glas, smärre bruksslitage i övrigt, med etui och putsduk.

Solglasögon, Prada, modell...

Ett par örhängen med safirer och diamanter, vitguld, 18x8mm, 14k Vikt: 4,7 g

Ett par örhängen med safi...

Ring, Ø18½, Schalin, bredd; 4mm, 5 st diamanter x 0,10ct, G-H/SI, kattfot, 18K, etui Vikt: 5,1 g

Ring, Ø18½, Schalin, bred...

Solglasögon Fendi, pilotmodell, guldfärgad metallbåge med spegelglas, FF0194/S, näskuddar i metall, gröna acetat detaljer på skalm och triangel i guldfärg, bredd ca 137mm skalm längd 140mm, nyskick, med mjukt läderetui och putsduk.

Solglasögon Fendi, pilotmo...

Armband, 19cm, bredd: 6mm, vita stenar i blomformationer, detaljer i vit- och roséguldsdetaljer, 18K Vikt: 4,1 g

Pärlcollier, 45,5cm, 3 randigt, bredd 20mm, odlade pärlor samt ametist, UKA, lås 925/1000 silver bruttovikt 79,4gram Vikt: 79,4 g

Pärlcollier, 45,5cm, 3 ran...

Herrur, Zenith, Ø33mm, manuell, 18K i länk och Boet, år 1976/B10, J & A, kistlås, gravyr på boett, 18K bruttovikt 101,1 g

Herrur, Zenith, Ø33mm, man...

Armband, diamanter 96 x ca 0,03ct samt 80 x ca 0,04ct, 22,3cm, bredd: 12mm, 14K Vikt: 73,9 g

Skor René Caovilla, stl: 39½, pumps med slingback, förstärkt spets med pärlor och strass, vita skinndetaljer, glittrig sula, höjd ca 11½ cm, normalt bruksslitage, något skavd framtill, i originallåda med dustbag, extra klackstift medföljer. Nypris ca 9800kr.

Skor René Caovilla, stl: 3...

Skor Jimmy Choo, stl: 40, pumps, läder med vävd struktur med metalltråd, dekoration av strass på tåparti, höjd ca 7½ cm, nyskick i originallåda med dustbag.

Silverarmband, 19cm, bredd: 19mm,  Alton, Falköping, 1961, silver,  Vikt: 34 g

Skor, Manolo Blahnik, stl: 38½, pumps, modell Nadira, champagnefärgad satin, rem klädd med klara stenar, höjd ca 9cm, smärre bruksslitage, i originallåda med dustbag. Nypris ca 8900

Se kontorets övriga auktionsvaror