Armband, stelt Ø68m, bredd 8mm, bucklig, 22K Vikt: 13 g

5 800 kr

Auktnr SE9.20210921.A53259
Varutyp Smycken; armband
Kontor Göteborg Nordstan
Utropspris 5 800 kr
Stänger 2021-09-21 12:08:00
Provision 870 kr
Frakt 99 kr

Exklusivt Armband, 18K guld, tidigt 1900-tal, originaletui från anrika firman HUNT & ROSKELL LONDON ENGLAND, längd 18 cm, bredd 21 mm, tjocklek 2,5 mm, ej tillverkarstämpel, enbart stämpel för karathalt, någon minimal ojämnhet och bristning, etui längd 21,5 cm, bredd 5,5 cm, höjd 2,5 cm Vikt: 47,9 g

Diamantring Ø17¾,  Guldfynd, 99st diamanter totalt,  0,77 W / si,  vitguld, 18k Vikt: 6,1 g

Diamantring Ø17¾, Guldfy...

Exklusivt Pärlcollier, int...

Armband, 19cm, ca 200 diamanter, 1,90ctv enligt gravyr, bredd 5,7mm, vitguld, 18K Vikt: 11,9 g

Herrur Omega Constellation, Pie-Pan, guld på stål, Ø 34mm, automatisk uppdragning, chronometer, boettnummer 168.005, verknummer 20962131, kaliber 561, missfärgad urtavla, plexiglas - repor, svag namngravyr bakboett, originalbox Frakt 99 kr

EXKLUSIVT PÄRLCOLLIER, des...

Ring med diamanter ca 4x0,12ct, 8x0,04ct, 1x0,03ct, 16x0,02ct, 54x0,01ct samt 28x0,005ct, stl 17¾, bredd ca 2,5-22,5mm, tvåfärgad, ostämplad. 18K  Vikt: 10,2 g

Ett par örhängen, Ø ca 13mm, diamanter 6 x ca 0,03ct vardera, bredd 2,5mm, 18K Vikt: 3,5 g

Ett par örhängen, Ø ca 1...

Elgitarr Hagström Tremar Super Swede P90, serienr G16080435, made in China, single cutaway, vit, svajarm, bruksskick, stötskada, mjukt fodral Skickas med postpaket.

Elgitarr Hagström Tremar S...

Herrur Rolex Submariner, stål/guld, automatisk, 40mm, ref 16613, serienr  K223705, fån 2001, caliber 3135, verknr 39343085, boettnr 2160, safirglas, datum, oysterlänk 18,5cm, viklås, bruksrepor/smärre hack, mindre nagg på glaset, manual, certifikat September 2002 Odense, passfodral.

Herrur Rolex Submariner, s...

OMEGA, Speedmaster Classic, "Tachymetre", 18K, automat Valjoux 7751, 39mm, snr: 51751587, ref nr: BA 175 0034, kronograf, datum, månfas, repigt plexiglas, repig boett, repig/naggad Tachymeterskala, slitet läderarmband skadat, spänne double, inga övriga tillbehör.

Ett par örhängen med briljantslipade diamanter 2x0,20ct, 2x0,06ct, W/TCr(H-I)/VS/SI, längd 12mm, vitguld 14K Vikt: 2,7 g

Ett par örhängen med bril...

Herrur Rolex Datejust II, ref 116333, serienr 405848U6, boettnr 2410, cal 3136, verknr 35656141, 41mm, stål/guld, automat, safirglas, datum, viklås Easylink, repor på länk samt boett förekommer, certifikat Palma de Mallorca 2016, kvitto, plastring, tag, bok, box samt ytterkartong.

Armband med diamanter ca 46x0,02ct, ca 19cm, bredd 2,5mm, tvåfärgat, smärre ojämnheter. 18K  Vikt: 6 g

Ring med diamant ca 0,45ct, kvalitet ca TCa/P,  Ø 18½, 18K Vikt: 3,8 g

Herrur Omega Seamaster 600, stål, Ø 34 mm, manuell uppdragning,  referensnummer 135.011, kaliber 601, verknummer 25033439, plexi - repor och liten svart prick, mindre bruksmärken

Schackspel i trä samt sten, ca 16,5x16,5cm, pjäsernas mått ca 15-27mm, resekit

Schackspel i trä samt sten...

Herrur Omega Seamaster automatic,  guld på stål,  , Ø33.5mm, skadad urtavla, repigt plexiglas samt boett, flexband  doublé/metall

Se kontorets övriga auktionsvaror