Ring, Ø17½, vitguld, slät, gravyr, 18K Vikt: 4,1 g

1 500 kr

Auktnr SE4.20210922.A71366
Varutyp Smycken; ringar
Utropspris 1 500 kr
Stänger 2021-09-22 11:05:30
Provision 225 kr
Frakt 99 kr

Herrur Breitling Transocean, stål, automatisk, Ø43mm, svart urtavla, kronograf, datum, modell AB015212/BA99, serienr: 3167329,  stållänk 21cm, extra länkdel 10mm, garantikort November 2019 Bergströms Ur Malmö, bruksskick, bok, etui, ytterkartong.

Kedja, 58cm, Kejsarlänk, bredd: 5mm, 18K Vikt: 97 g

Kedja, 58cm, Kejsarlänk, b...

Hänge, 11x19mm, diamanter 0,50ctv, smaragd, vitguld, 18K   Vikt: 2,6 g

Hänge, 11x19mm, diamanter ...

Collier, 90cm, bredd: 5-37mm, myntens bredd: 23mm, 21K Vikt: 109,2 g

Ett par örhängen, 9x10,5mm, diamanter 0,25ctv/st enligt gravyr, smaragd, vitguld, 18K  Vikt: 3,7 g

Ett par örhängen, 9x10,5m...

Armband, innermått ca Ø60mm, bredd: 6,5-20mm, 21K Vikt: 54,3 g

Armband, innermått ca Ø60...

Kedja, 56cm, Pansar, bredd: 12mm, 18K Vikt: 201,2 g

Ring, Ø17¼, diamanter 0,50ctv enligt gravyr, smaragd, vitguld 18K  Vikt: 5,7 g

Ring, Ø17¼, diamanter 0,5...

Collier 38cm, briljantslipade diamanter ca 248st x ca 0,0075-0,01ct, hängdel: 71mm, vitguld, stämplad BEE, 18K. Vikt: 18,2 g

Frimurarsvärd, WKC Solingen, Tyskland, läderklädd balja med beslag i gulmetall, 90cm, inklusive balja. Skickas med postpaket.

Frimurarsvärd, WKC Solinge...

Armband 21cm, briljantslipade diamanter 4 x ca 0,02ct, 3 x ca 0,01ct, bredd: 12mm, svart gummi, 18K. Bruttovikt 50,7gram  Vikt: 50,7 g

Kedja, 51cm, Kejsarlänk, bredd: 30mm, 18K Vikt: 43 g

Kedja, 51cm, Kejsarlänk, b...

Herrur, Longines, stål, manuell, Ø35mm, serienr: 53854, från ca 1930-40 tal, liten sekundvisare, anfrätt urtavla, åldersbetingat slitage, läderband 23cm, inga tillbehör.

Herrur, Longines, stål, ma...

Figurin, drakvalp, Wilhelm Kåge, stengods, glaserad i gult, höjd 8cm, längd 11cm, märkt med inpressad fabriksstämpel Gustavsberg (flisa/nagg gör att endast en del av stämpeln är kvar, smärre nagg på 1 tå se bild 6&7. Skickas med postpaket.

Ring, Ø17¾, diamanter 0,51ctv enligt gravyr, prinsesslipade och briljantslipade, bredd: 3-4,7mm, vitguld, 18K Vikt: 5,1 g

Ring, Ø17¾, diamanter 0,5...

Hänge, 17mm, diamanter 10 x ca 0,005ct, safir, bredd 10mm, 18K Vikt: 1,8 g

Hänge, 17mm, diamanter 10 ...

Armbandsur, Omega, stål, manuell, Ø30mm, 15 jewels, verk nr: 7378214, boett nr:  8037253, från ca 1930-40 tal, liten sekundvisare, läderband 22cm, defekter på urtavla, bakboett går ej att stänga, inga tillbehör.

Armbandsur, Omega, stål, m...

Collier, reglerbar längd 43cm/45,5cm, bredd: 1-10mm, Swarovski-kristaller, GHA, 18K, bruttovikt: 4,3gram Vikt: 4,3 g

Collier, reglerbar längd 4...

Collier, 44,5cm, bredd: 1,5-10mm, lås i 18K, 22K,  Vikt: 16,6 g

Ring Ø17½, 57st diamanter 0,20ctv, Guldfynd, kvitto september 2018, 18K Vikt: 3,4 g

Ring Ø17½, 57st diamanter...

Se kontorets övriga auktionsvaror