Kedja, Figaro, längd ca 55cm, bredd ca 4mm, ihålig, GHA, 18K Vikt: 9,5 g

4 000 kr

(flopitza)

Auktnr SE22.20210921.A14904
Varutyp Smycken; halskedjor
Kontor Farsta
Utropspris 3 800 kr
Aktuellt bud 4 000 kr
Stänger 2021-09-21 19:01:30
Provision 600 kr
Frakt 99 kr

OMEGA, Speedmaster Classic, "Tachymetre", 18K, automat Valjoux 7751, 39mm, snr: 51751587, ref nr: BA 175 0034, kronograf, datum, månfas, repigt plexiglas, repig boett, repig/naggad Tachymeterskala, slitet läderarmband skadat, spänne double, inga övriga tillbehör.

Herrur Cartier Vermeil Tank Argent, förgylld silver 925/1000, quartz, mått 30x23mm, nr: 169755590005, läderarmband original slitet, originalspänne, repig boett, bruksskick, inga övriga tillbehör

Damur Must de Cartier, Tank, förgylld silver 925/1000, quartz, mått 28x20mm, boettnr: 3 66001 24233, läderarmband något slitet ej original, inga övriga tillbehör

Herrur Breitling Avenger Skyland, stål, automatisk, 46mm, refnr: A13380, serienr: 2579942, kronograf, datum, Professionallänk II, viklås, defekt vridring, repig boett samt länk, glapp i låset, två extra länkbitar, certifikat Mårtensson år 2010, chronometercertifikat, manual, skadad kudde, kartong samt ytterkartong

Behringer  Europort EPA 150, portabelt ljudsystem, serienr: S1003924642, datumkod: 1 0 11, fyra mickar, Shure PG58, strömkabel, integrerat fodral, bruksskick Skickas med postpaket.

Behringer Europort EPA 150...

Pannlampa Silvia Trail Speed 3XT, 800 lumen, box, ytterkartong.

Ring, stl 16¾, diamanter 10 x ca 0,12ct, svenska kontroll stämplar, bredd: 4-7mm, vitguld, repig, en diamant med nagg, 18K  Vikt: 7,3 g

Ring, stl 16¾, diamanter 1...

Ett par örhängen, diamanter 2 x ca 0,23ct, Si-P ,ca TCr, nagg, en stopper ej guld, 18K bruttovikt: 1g

Ett par örhängen, diamant...

Kedja, 70cm, bredd: 3mm, 21K Vikt: 33,9 g

Silverring, stl 18, bredd: 5-21mm, vit sten, svenska kontroll stämplar, silver 925/1000 Vikt: 12,8 g

Ett par silverörhängen formgivare Georg Jensen, Dew Drops, höjd: 40mm, silver, 925/1000 Vikt: 4,3 g

Ett par silverörhängen fo...

Silverring, stl 16½, bredd: 11-15mm, grön sten, silver, 925/1000 Vikt: 15,9 g

Silverring, stl 16½, bredd...

Glasblock formgivare ARDY STRÜWER, Gronn hatt,  höjd: 13cm, bredd: 10-11cm, signerad

6 Koppar med fat, höjd 6cm, Ø11cm, 1 Skål, höjd 4,3cm, Ø9cm,  1 mjölkkanna, höjd 9cm, Dresden, Stig Lindberg, en kopp naggad.

6 Koppar med fat, höjd 6cm...

3 lås, Ø5 & 6mm, längd: 10mm bredd: 3mm, 18K Vikt: 0,8 g

3 lås, Ø5 & 6mm, längd: ...

Silverring, stl 17¾, bärsten, 3-26mm, silver, 835/1000 Vikt: 12,7 g

Silverring, stl 17¾, bärs...

Ring, stl 18½, diamanter 4 x ca 0,001ct, bredd: 1-5mm, skev, 18K Vikt: 1 g

Ring, stl 18½, diamanter 4...

Ett par örhängen, lila sten, höjd: 5mm, bredd: 7,5mm, saknar stoppers, 18K Vikt: 0,8 g

Ett par örhängen, lila st...

Hänge, 24mm inkl ögla, bredd: 18mm, arabisk text, 22K Vikt: 1,6 g

Hänge, 24mm inkl ögla, br...

Ett par örhängen, höjd: 27mm, bredd: 17mm, blå sten, 18K Vikt: 3,1 g

Ett par örhängen, höjd: ...

Se kontorets övriga auktionsvaror