Väska Gucci GG Tweed Dionysos Super Mini Bag, svart och vit tweed samt mörktrött läder, detaljer i oxiderad metall, serienr 7642320959, ca 16x10x5cm, sliten, trådig/ smutsig tweed, originalask

3 400 kr

(annapanna7)

Auktnr SE16.20210928.A73819
Varutyp Övrigt
Utropspris 2 000 kr
Aktuellt bud 3 400 kr
Stänger 2021-09-28 12:49:00
Provision 510 kr
Frakt 99 kr

Ring med diamanter ca 4x0,12ct, 8x0,04ct, 1x0,03ct, 16x0,02ct, 54x0,01ct samt 28x0,005ct, stl 17¾, bredd ca 2,5-22,5mm, tvåfärgad, ostämplad. 18K  Vikt: 10,2 g

Elgitarr Hagström Tremar Super Swede P90, serienr G16080435, made in China, single cutaway, vit, svajarm, bruksskick, stötskada, mjukt fodral Skickas med postpaket.

Elgitarr Hagström Tremar S...

Armband med diamanter ca 46x0,02ct, ca 19cm, bredd 2,5mm, tvåfärgat, smärre ojämnheter. 18K  Vikt: 6 g

Schackspel i trä samt sten, ca 16,5x16,5cm, pjäsernas mått ca 15-27mm, resekit

Schackspel i trä samt sten...

Miniatyrkamera Asahi Pentax auto 110 , serienr 1157243, Winder 110, Asahi Pentax serienr 206822, Blixt Pentax AF130P, 2 Pentax objektiv, 7 linser, etui, 2st filmer, troligen förbrukade, originalkartong, bruksslitage Skickas med postpaket.

Skivspelare Pro-Ject Debut II, 507.1, serienr 037063, gul, repigt lock, slitage, märken på spelaren Skickas med postpaket.

Collier med diamanter ca 1x0,29ct droppslipad, ca 8x0,05ct prinsesslipade, samt ca 5x0,05ct, 2x0,02ct samt 24x0,01ct briljantslipade, ca 45cm, bredd 5-27mm, något skev samt bucklig i länken. 18K  Vikt: 17,6 g

Minnesmynt, Ø31mm, Sveriges första 2-krona i silver, Oscar II Sveriges och Norges konung, Sveriges väl 1898 + 1907, en med folder samt äkthetscertifikat från Mynthuset. 800/1000 Silver Vikt: 29,6 g

Minnesmynt, Ø31mm, Sverige...

Collier med diamanter ca 3x0,01ct, 8/8-slipade, 37cm, bredd ca 1-10mm. 18K  Vikt: 3,2 g

Herrur Tissot, quartz, 41mm, datum, kronograf, referensnr T035617A, serienr 12BL0247622, läderband, innermått inklusive ur ca 18cm, repig boett, manual, originalask

Ask med lock, Argenta, formgivare Wilhelm Kåge (1889-1960)  för Gustavsberg, grön glasyr med målad dekor av en lejon i silver, höjd ca 4,5cm, bredd ca 13,5cm, Made in Sweden, stengods, olika nyans av grönt på ask samt lock, fläck på ask, bruksskick

Collier med färgade stenar, ca 45cm, bredd 4mm, Guldfynd, öppen ögla vid lås. 925/1000 silver Vikt: 10,6 g

Collier med färgade stenar...

Hänge med rosa sten samt diamanter ca 20x0,005ct, totalt 0,10ct enligt gravyr, 16x7mm inkl ögla, vitguld. 18K  Vikt: 1,3 g

Hänge med rosa sten samt d...

Armband Pencez de moy, formgivet av Efva Attling, reglerbar längd ca 17-19cm. 925/1000 silver Vikt: 2,3 g

Hänge, Day & Night, Vivianna Torun Bülow Hübe, infattad vändbar platta av pärlemor samt svart obsidian, ca 60x31mm inkl ögla, Torun. 925/1000 silver  Vikt: 11,4 g

Hänge, Day & Night, Vivian...

Armband X-länk, ca 19,5cm, bredd 34mm, Carlssons Guldsmedsverkstad K E Stockholm år 1965. 18K  Vikt: 121,9 g

Armband X-länk, ca 19,5cm,...

Väggplakett, Fåglar ur serien Unik, formgiven av Lisa Larson för Gustavsberg, 1960-tal, bemålat samt delvis glaserat stengods, 22,5 x 22,5cm, stämpelsignatur, originalförpackning Skickas med postpaket.

Väggplakett, Fåglar ur se...

Ask med lock, Argenta, formgivare Wilhelm Kåge (1889-1960) för Gustavsberg, grön glasyr med målad dekor av en liljekonvaljer i silver, höjd ca 5cm, bredd ca 14,5cm, Made in Sweden, stengods, omärkt

Figurin leopard, höjd ca 18cm, bredd ca 21cm, Lomonosov USSR,  Ryssland, troligen 1960-70-tal, porslin, bruksskick, smuts samt rester av fästkuddar under.  Skickas med postpaket.

Figurin leopard, höjd ca 1...

Kapten Haddock med sjömanssäck, Moulinsart 2020, originalförpackning

Kapten Haddock med sjömans...

Se kontorets övriga auktionsvaror