Skedar 12st silver 830/1000, HC.Andersens Eventyr, längd ca 10,8 mm, varav 9st Mema Guld & Silver Ab Lidköping 1980 (F10) och 3st Christian Ab Atelier malmö Vikt: 166,8 g

800 kr

Auktnr SE76.20211003.A5244
Varutyp Silverföremål
Kontor Karlstad
Utropspris 800 kr
Stänger 2021-10-03 19:06:30
Provision 120 kr
Frakt 99 kr

Hänge, Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab Malmö 1948, höjd  med öglan ca 6 cm, silver  Vikt: 13,3 g

Hänge, Guldvaruaktiebolage...

Herrarmbandsur  Tissot 1853, stål, quartz, 44,9 mm, Ref: T116617A, stållänk, viklås, batteri kvar , inga tillbehör

Herrarmbandsur Tissot 1853...

Halssmycke , flera nivåer, längd ca 45 cm, hängen 3st, flerfärgat,21K,Vikt: 5,7 g

Halssmycke , flera nivåer,...

Ett par örhängen creol, mönstrade, Ø ca 13,9 mm, bredd ca 3,3 mm,18K, Vikt: 1 g

Ett par örhängen creol, ...

Vas Open minds svart, munblåst och handmålad vas, Tillverkad av Kosta Boda, Design av Ulrika Hydman Vallien, signerad 7041527, höjd ca 25 cm Skickas med postpaket.

Vas Open minds svart, munb...

Vinglas 5st Kosta Boda Chateau 30cl ( 20cl), höjd ca 19 cm

Flip flop Off White, stl 44, oanvända, kartong , dustbag

Vinglas 4st Kosta Boda Chateau 20 cl (15 cl) , höjd 17,5 cm

Ett par Örhängen, höjd ca 14 mm, 18K,Vikt: 1,3 g

Ett par Örhängen, höjd c...

Herrarmbandsur Perfecta, Automatic, datum, 33,6 mm, läderband slitet, fungerade vid test tillfället, mindre revor på plexiglas, gravyr,18K, Vikt: 0 g

Ett par örhängen, fyrklöver, Ø ca 6,5 mm, 18K,Vikt: 0,5 g

Ett par örhängen, fyrklö...

Vas Moonflower , Kosta Boda, design Ulrika Hydman Vallien, signerad 49700, höjd 26 cm Skickas med postpaket.

Damarmbandsur Hellas, stål, boettnr:48116, 23mm, slitage sprickor plexiglas, flexiband, fungerade vid test tillfället

Damarmbandsur Hellas, stål...

Vas Open Minds silver Munblåst och handmålad, Tillverkad av Kosta Boda, Design av Ulrika Hydman Vallien, signerad 7041516, höjd 24 cm Skickas med postpaket.

Vas Open Minds silver Munb...

Ring med blå sten, stl ca 15 ¾, bredd ca 0,9-7,4 mm,18K,Vikt: 1,6 g

Ring med blå sten, stl ca ...

Klackring Jerusalem, stl 17 ½, bredd ca 5-18,2 mm, mindre skador, ostämplad 14K, Vikt: 8,2 g

Gitarr Akustisk Greg Benette Modell nr: D-I/BK,  serie nr: 109040203 ,  mjukt fodral Skickas med postpaket.

Mats Jonasson Målerås Masq Ideo, blå, signerad 65131, höjd ca 10,5 cm

Mats Jonasson Målerås Mas...

Armband, x-länk med stav, Brofod Aktiebolaget Falköping 1974, längd ca 18,5 cm, bredd ca 8,5 mm, 18k, Vikt: 11,9 g

Armband, x-länk med stav, ...

Collier doserad Bismarck, Clareus Tore Stockholm, 43 cm, bredd ca 4-6,8 mm,18K, Vikt: 15,1 g

Se kontorets övriga auktionsvaror