Herrur Omega Seamaster, stål, manuell, 35mm, fläckar på urtavla, repigt plexiglas samt boett, saknar armband, inga tillbehör.

1 500 kr

(mark2)

Auktnr SE11.20211019.A22048
Varukategori Klockor / Herrur
Kontor Malmö Centralen
Utropspris 1 000 kr
Aktuellt bud 1 500 kr
Stänger 2021-10-19 14:17:30
Provision 225 kr
Frakt 129 kr

Väska, Christian Dior, 31,5x24x12cm, Lady Dior, nr MA0909, svart läder med rött innerfoder, fläck i botten, slitage finns handtag och kanter, med kvitto från Bukowskis, samt garantikort nr 44012020784773 Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Väska, Christian Dior, 31,...

Objektiv Nikon Lens Series E, AiS 100mm f2.8 Portrait lens, +Nikon L1BC Skylight (IA) Irexar, nr 1829652, fint glas, skydd, etui Soligor Vikt: 0 g

Väska Chanel Executive Tot...

Bronsskulptur, Oscar Athena, Athena Ystad, Skidåkerska, ca 21cm, stämpelmärkt,  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Såskarott med blomsterdekor Ø16cm, Höganäs, nr 223, Eldfast,  Vikt: 0 g

Såskarott med blomsterdeko...

 Vas, mässing, Scandia Malm, 1900-tal, 16cm, Ø8cm, smärre slitage, vikt 902,1g Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Vas, mässing, Scandia Mal...

 Vas, mässing, Scandia Malm, 1900-tal, 16cm, Ø8cm, smärre slitage, vikt 902,1g Vikt: 0 g Skickas med paket.

Vas, mässing, Scandia Mal...

Hänge, porslinskärva från Ostindiefararen "Götheborg" som sjönk 12 sept 1745, höjd 54mm inkl. ögla, bredd: 44mm, ram i guld, Certifikat medföljer, 18K bruttovikt 18,3 gram  Vikt: 18,3 g

Hänge, porslinskärva frå...

En vagn nr: Kzmu 288228, PIKO Modellbahn, originalförpackning, ej funktionstestat  Vikt: 0 g

Karaff, Whisky, propp med plast,  glas med slipad dekor, 19,5cm, bredd 10,8cm Vikt: 0 g Skickas med paket.

Figurin Lladro, Flicka med Kalv, Höjd: ca 20cm, Spanien  Vikt: 0 g

Figurin Bing & Gröndal, flicka med katt, nr:2329 HH, höjd:13cm, bredd: ca 5cm  Vikt: 0 g

Figurin Bing & Gröndal, fl...

Åtta hängen med sportmotiv, Ø30-45mm, formgivna av Gösta Carell, Sporrong & Co, förgylld metall,  Vikt: 0 g

Åtta hängen med sportmoti...

Figurin Duva, Nao by Lladro, Daisa 1983, 21cm, Vikt: 0 g

Figurin Royal copenhagen "Pojke med kalv " nr: 772, Höjd: 22, Vikt: 0 g

Två Muggar, stengods, höjd 50mm, Ø35mm, mindre nagg på ena  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Två Muggar, stengods, höj...

6 hängen, 2 Broscher, sportmotiv, Ø30-45mm, formgivna av Gösta Carell, Sporrong & Co, oxiderad metall,  Vikt: 0 g

6 hängen, 2 Broscher, spor...

Sex medaljer, förgyllningar, gravyrer, kattfotstämpel, silver  Vikt: 99,4 g

Sex medaljer, förgyllninga...

Karaff med propp, glas med slipad dekor, 19,5cm Vikt: 0 g Skickas med paket.

Figurin Royal copenhagen, "Kvinna som syr" nr: 1317, höjd: 23 cm Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Se kontorets övriga auktionsvaror