Savonette Elgin 14K i yttre och inre boetter Ø45mm nr950910,fint skick.Btto 64,7g Vikt: 0 g

6 600 kr

Auktnr SE7.20211025.R12616
Varutyp Klockor
Kontor Uppsala
Auktionstyp Lagerauktion - kan endast betalas online
Utropspris 6 600 kr
Stänger 2021-10-25 11:04:00
Provision 990 kr
Frakt 99 kr

Herrur Rolex Oyster Perpetual Datejust, stål, automatisk, 36mm, ref: 16234, snr: U322529, ca 1997, Cal. 3135, verknr: 37962001, boettnr: 16200, datum, safirglas med litet nagg, jubileelänk något lös i urfästet, ref: 62510 H, viklås, manual, box, kudde.

Herrur Sjöö Sandström, 3...

Herrur Omega Seamaster Professional, 41mm, stål, quartz, datum, refnr:196.1507, snr:90930561, Cal 1538, repigt safirglas och boettring, liten spricka på glas, tygband.

Herrur Casio Gravity Master, G-Shock GPW-2000-1AER, 56mm, Armbandet kortat till 24cm med uret ,referensnr 2016.DJ7884, R002, 171060A63, 73CCUA 001D0600, originalask, från år 2020. Vikt: 0 g

Herrur Tissot, Powermatic 80 Chronometer, 40mm, stål, automatisk, safirglas, datum, refnr: T108408A, slitet läderarmband, repor och bortnött färg på boett och boettring. Vikt: 0 g

Herrur Bell & Ross, automatisk, stål, 41mm, refnr:BR123-95-SP-11304, datum, mineralglas, läderband, dubbelviklås, box. Vikt: 0 g

Armbandsur Garmin Approach S62, Premium GPS Golf Watch, 46mm, digital, från 2020-06-05, gummiarmband, laddare, originalbox, instruktionsbok. Vikt: 0 g

Samekniv, slida i ben och läder, signerad PJ, rikt dekorerad, skaft i ben, bladets längd ca 13½cm, totallängd 25cm.  Vikt: 0 g

Samekniv, slida i ben och ...

Samekniv, slida i ben och läder, signerad JG, 1979, rikt dekorerad, skaft i ben, bladets längd ca 10cm, totallängd 23cm.  Vikt: 0 g

Samekniv, slida i ben och ...

Vas Argenta Gustavsberg, Wilhelm Kåge, modellnummer 1223, stengods, grönglaserat, silverdekor, höjd 20 cm, bra skick.  Vikt: 0 g

Ett par trearmade kandelabrar, rokokostil, ca 30cm, bredd ca 11cm, avtagbar överdel samt löstagbara manschetter, som ljusstakar höjd ca 18cm, C G Hallbergs Guldsmeds Ab år 1954 samt 1960, bruksslitage, saknar fyllning. Sterling silver Vikt: 1244,5 g Skickas med postpaket.

Äldre dryckesslev, 35cm, myntinlägg Georgivs II Dei gratia 1758, träskaft, 830/1000 Silver. Vikt: 0 g

Äldre dryckesslev, 35cm, m...

Trådlös mick Zennheiser XS Wireless med tillbehör  , reciver Zennheiser XS Wireless,kablage med medhörning i väska Vikt: 0 g

Trådlös mick Zennheiser X...

Smartwatch Huawei Watch GT 2 Pro, 46mm, gummiband, #7885F4F5FFEA, 523808, inköpt Jan 2021, laddare och originalbox. Vikt: 0 g

Sameslöjd, barntofflor stl 10/11 Vikt: 0 g

Sameslöjd, barntofflor stl...

Ett par ljusstakar, 17cm, T.Eldh, 1974, fyllda, 830/1000 Btto 395,5g.

Herrur Oris Divers Aquis Date, 42mm, stål, automatisk, datum, refnr:7653, snr: 33 01156, gummiband, box, manual.

10 Dalahästar, höjd från 7 till 15cm, de flesta etikettmärkt "Äkta Dalahemslöjd, Tillv. G. A. Olsson, Nusnäs, Mora, Sweden.

10 Dalahästar, höjd från...

Soppslev med träskaft, 40cm, 1981, Ceson, 830/1000 Silver. Vikt: 0 g

Soppslev med träskaft, 40c...

Soppslev med träskaft, ca 42cm, AFH, otydlig årsstämpel (X3?) år 1828, 830/1000 Silver 123,9g.

Soppslev med träskaft, ca ...

Se kontorets övriga auktionsvaror