Ask med lock, Argenta, formgivare Wilhelm Kåge (1889-1960) för Gustavsberg, grön glasyr med målad dekor av en lejon i silver, höjd ca 4,5cm, bredd ca 13,5cm, Made in Sweden, stengods, olika nyans av grönt på ask samt lock, fläck på ask, bruksskick

800 kr

(london)

Auktnr SE16.20211026.A74322
Varutyp Glas/porslin
Utropspris 500 kr
Aktuellt bud 800 kr
Stänger 2021-10-26 11:55:00
Provision 120 kr
Frakt 99 kr

Väska Mulberry Alexa, svart skinn, mått ca 22x30x11cm, serienr 1187686, kvitto från Mulberry Birger Jarlsgatan daterat 13-02-11, kraftigt slitage på skinnet, nötta, skadade hörn, repor samt färgbortfall från gulmetall, fläckar på innerfoder, inga övriga tillbehör.  Skickas med postpaket.

Väska Mulberry Alexa, svar...

Väska Gucci Messenger Bag Ophidia, GG Supreme canvas, mått ca 25x23x4cm, nr C032466062, made in Italy, repor samt smärre färgbortfall på gulmetall, bruksskick, smutsigt innerfoder, slitage på sömmar invändigt samt på reglerbar axelrem, kvitto från Gucci Luxury Goods Thailand år 2020, inga övriga tillbehör.

Väska Gucci Messenger Bag ...

Armband trefärgat, ca 17,5cm, bredd 1-8,5mm. 18K  Vikt: 1,6 g

Armband trefärgat, ca 17,5...

Guldtacka Johnson Matthey London, ca 50x29mm, serienr 500230, repig, slitage. 24K  Vikt: 31,1 g

Plånbok Louis Vuitton, Brazza Wallet, monogram canvas, mått ca 9,5x19x2cm, datumkod TS3161, made in France, kraftigt slitage utvändigt samt invändigt, färgbortfall på gulmetall, spruckna hörn, stansade initialer V.T, kvitto från Louis Vuitton Birger Jarlsgatan år 2011, inga övriga tillbehör.

Plånbok Louis Vuitton, Bra...

Herrur Citizen Promaster Eco-Drive WR 200, stål, analog/digital, 45mm, referensnr U600-S049679, serienr 061020056, stållänk, ca 18cm, går ej, behov av batteribyte, repig, bruksskick, inga tillbehör.

Väska Tiger Of Sweden Meya Bag, brunt skinn, mått ca 35x40x15cm, nr 80716, bruksskick, fläckar på innerfoder, nötta kanter, inga tillbehör. Skickas med postpaket.

Väska Tiger Of Sweden Meya...

Ring med månsten samt bladdekor, stl17½, bredd ca 19mm. 925/1000 silver Vikt: 9,3 g

Ring med månsten samt blad...

Collier, ca 42cm, bredd 7mm, smärre bruksslitage. 22K  Vikt: 25,3 g

Armband med stenar, ca 20cm, bredd 13mm, säkerhetskedja. 18K  Vikt: 17,9 g

Collier i filigranarbete med dekor av fjäril, gröntonade pärlor samt stenar, Yvone Christa New York, ca 43cm, hängets mått ca 45x50mm. 925/1000 silver  Vikt: 13,2 g

Armband med vita stenar, ca 17cm, bredd 1mm, tvåfärgat. 18K  Vikt: 4 g

Väska Louis Vuitton, Tivoli PM, monogram canvas, mått ca 19x31x13cm, datumkod VI4181, made in France, kraftigt slitage, nötta, skadade hörn, trög dragkedja, färgbortfall på gulmetall, smutsigt innerfoder, behov av rengöring, kvitto från Birger Jarlsgatan år 2011 samt dustbag Skickas med postpaket.

Väska Louis Vuitton, Tivol...

Silvertacka Mario Vilia Milano, ca 51x30mm, repig, slitage. 999/1000 silver  Vikt: 31 g

Ett par örhängen med granat, peridot samt ametist, ca 20mm, bredd ca 4mm. 1 Vikt: 1,2 g

Ett par örhängen med gran...

Kedja Odinlänk, ca 54cm, bredd 11mm, Valand, ostämplad. 925/1000 silver Vikt: 284,2 g

Kedja Odinlänk, ca 54cm, b...

Ring med diamanter 5xca 0,12-0,14ct, Piqué, stl 16½, bredd ca 2,5-4mm. 18K  Vikt: 5,3 g

Samlarbilar, sju olika modeller, märken samt storlekar, ca 3-4,5cm, bruksskick  Skickas med paket.

Stolar, 4 stycken, Dolphin, Bjarke Nielsen för Dan-Form, Danmark, svart skinn, sitthöjd ca 48cm, kromben, tryckmärken, repor, oljerester, fläckar Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Ett par örhängen med mabépärlor, Ø ca 9mm, udda snurrebussar. 18K Vikt: 2,8 g

Ett par örhängen med mab...

Se kontorets övriga auktionsvaror