Ring med diamanter 56 x ca 0,005ct, stl 17½, bredd ca 5,0-8,1mm, ostämplad 18K Vikt: 3,1 g

1 500 kr

(ullebulle)

Auktnr SE13.20211025.A14378
Varutyp Smycken; ringar
Kontor Webbpanta
Utropspris 1 300 kr
Aktuellt bud 1 500 kr
Stänger 2021-10-25 14:46:34
Provision 225 kr
Frakt 99 kr

Herrur, Omega seamaster, stål, quartz, Ø, 41mm, datum, heliumventil, refnr 25418000, snr 56942141, innermått ca 18cm, cert Bergströms år 2000, stållänk med smärre repor, box med slitage, extralänk, manual

Herrur, Omega seamaster, s...

Herrur Longines Conquest automatic, datum, stål/doublé, med läderband, #16663375, Ø 35mm

Kulspetspenna Montblanc Meisterstück, (bläck måste bytas/fyllas på), längd ca 10,5cm, Anteckningsbok Montblanc The art of writing, Montblanc Hamburg repor

Ett par örhängen med topaser & diamanter ca 0,10ct vardera, GHA (Guldfynd), Ø 6mm, 18K Vikt: 1,6 g

Ett par örhängen med topa...

Hänge med topas & diamanter 24x0,005ct, längd ca 1cm, GHA 18K Vikt: 1 g

Hänge med topas & diamante...

Collier längd ca 46cm, armband längd ca 18cm, odlade sötvattenpärlor, 6-7mm, lås i vitmetall

Collier längd ca 46cm, arm...

Medaljong med markasiter, längd ca 28mm, bredd ca 20mm, 830/1000 silver Vikt: 6,6 g

Medaljong med markasiter, ...

Ring Efva Attling, med ametist stl: 17, 925/1000 silver Vikt: 7,8 g

Hänge med briljantslipade diamanter ca 20x0,015ct samt baguetteslipade diamanter olikslipade & olika storlekar, längd ca 2cm, 10K Vikt: 2,4 g

Hänge med briljantslipade ...

Ring med vit sten,  stl: 19 ¼, stämplad 835/1000 silver Vikt: 5,3 g

Ring med vit sten, stl: 19...

Armband med förgylld detalj, längd ca 20cm, bredd ca 14mm, 925/1000 silver Vikt: 14 g

Armband med förgylld detal...

Armband med pärlemo, otydlig silverhaltstämpel, Ø 68x55mm, silver Vikt: 5,8 g

Armband med pärlemo, otydl...

Hänge längd ca 30mm, bredd ca 21mm, märkt R & 18K Vikt: 3,8 g

Hänge längd ca 30mm, bred...

Klackring, något skev skena, Ekström Aktiebolag D år 1967, stl: 14 ¼, 18K Vikt: 2 g

Klackring, något skev sken...

Kors med röda stenar, nagg, längd ca 4cm, bredd ca 19mm, 925/1000 silver Vikt: 6,8 g

Kors med röda stenar, nagg...

Hänge Elis Kauppi, Kaupittaan Kulta, Finland, slitna stämplar, saknar årsstämpel, med gröna stenar, längd ca 29mm, bredd ca 22mm, 925/1000 silver Vikt: 5,3 g

Hänge Elis Kauppi, Kaupitt...

Stelt armband med blå sten, stämplad Finland 830/1000 silver, svensk importstämpel, Ø ca 65x49mm, bredd ca 8mm Vikt: 22,5 g

Stelt armband med blå sten...

Ett par örhängen, Efva Attling, längd ca 46mm, bredd ca 9mm, 925/1000 silver Vikt: 5,7 g

Ett par örhängen, Efva At...

Damur Certina Q, batteribyte krävs/står stilla, Ø ca 21x25mm, i doublé/stål, med läderband, #203 2005 2105 26

Armband GD&Co år 1942, längd ca 17,5cm, bredd ca 14mm, silver Vikt: 27,7 g

Armband GD&Co år 1942, lä...

Se kontorets övriga auktionsvaror