Ett par örhängen, Ø ca 13mm, diamanter 6 x ca 0,03ct vardera, bredd 2,5mm, 18K Vikt: 3,5 g

3 600 kr

(clabbe)

Auktnr SE8.20211028.A32548
Varutyp Smycken; örhängen
Kontor Fridhemsplan
Utropspris 2 000 kr
Aktuellt bud 3 600 kr
Stänger 2021-10-28 11:15:00
Provision 540 kr
Frakt 99 kr

Armbandsur Rolex Oyster Perpetual Date, diamantindex, datum, safirglas, vitguldsring, Ø 34mm, refnr:115234, serienr: V127517, cal 3135, verknr 3 2554685, ca år 2009, oysterlänk, total längd ca 15,5cm, 6 extra länkbitar, repa/nagg i glaset, manual, box, ytterkartong, ej certifikat

Helalliansring med ca 28 diamanter ca 1,25ctv, stl 17, bredd ca 2,5mm, höjd ca 3mm, ostämplat, vitguld, 18K Vikt: 3,3 g

Herrur Oris Aquis Date, stål, automatisk, datum, Ø43,5mm, ref: 01 733 7730 4157, snr: 3770505, safirglas, gummiband med viklås, manual, certifikat, inköpt 2019-07-26, box , ytterkartong

Herrur Oris Aquis Date, st...

Halvalliansring, Cravingfor, Buble Diamond ring, med diamanter 9 x ca 0,04ct, stl 16¼, bredd 2,2 - 2,4mm, roséguld, 18K Vikt: 2,6 g

Armband, Kejsarlänk med vita stenar på lås, längd ca 20,5cm, bredd 4,9mm, 18K Vikt: 34,2 g

Armband, Kejsarlänk med vi...

Armband med rubiner, blå safirer samt gröna stenar, längd 19,5cm, bredd ca 12cmm, em grön sten skadad, repor, 18K Vikt: 40,4 g

Armband med rubiner, blå s...

Ett par örhängen med diamanter, 1 x ca 0,40ct briljantslipad, kvalité ca Tcr(I)/VS, 1 x  ca 0,40ct äldre slipning, kvalité ca Ca(M)/VS, samt mindre rosenslipade diamanter, fattade i silver, Ø 8,3mm, skruv i vitguld, 18K Vikt: 4,2 g

Ett par örhängen med diam...

2 länkbitar Rolex Oysterlänk, midsize, bredd ca 13mm, stål Vikt: 0 g

2 länkbitar Rolex Oysterl...

Collier, Cravingfor, med diamant ca 0,18ct, ankarlänk, längd 39cm, bredd 0,8mm, nypris ca 6995kr, roséguld, 18K Vikt: 1,5 g

Ring, Efva Attling, 101 Days -Two Ring, med en liten ring i guld 18K, stl ca 17, med original ask, 925/1000 Silver Vikt: 1,7 g

Herrur Breitling Colt, automatisk, stål, datum, Ø 41mm, ref: A17380, serienr: 1134875, safirglas, professional II länk med viklås, total längd ca 19cm, inga tillbehör

Ring, X-länk med stav, stl 16½, bredd 9,5mm, ostämplat, 18K Vikt: 4,3 g

Ring, X-länk med stav, stl...

Surfplatta Lenovo TAB, M8 2nd generation, 8", modellnummer TB-8505F, 2GB/32GB, serienummer HGT67Y6F, bruksskick, laddare, kartong

Nål med diamant, ca 1x0,16ct, ca 5,2cm, stopp ej guld, 18K Vikt: 1,5 g

Nål med diamant, ca 1x0,16...

Ring med diamanter 3xca 0,10ct, stl 17¼, tillverkad av S J & G, Göteborg, 1964, en diamant med nagg, 18K Vikt: 4,2 g

Ett par örhängen, dekor av ringar, längd 11mm, bredd 8mm, snurrebussar i plast, 18K Vikt: 0,6 g

Ett par örhängen, dekor a...

Armbandsur, Michael Kors, quartz, Ø 43mm, referensnummer MK-4364, stål med vita stenar, längd ca 20cm, bruksslitage, med box

Tavla, Hugo Zuhr, litografi 14/450, mot Stensund, ca 44x56,5cm, ramningen släppt på baksidan Skickas med postpaket.

Dalahäst, höjd ca 38cm, skador, färgbortfall Skickas med postpaket.

Dalahäst, höjd ca 38cm, s...

Serveringsskål, Lövranka, formgiven av Calle Blomqvist, i produktion 1950 - 56, Gustavsberg, ovalformad, mått ca 24,5 x 18cm, några märken, flintgods Vikt: 0 g Skickas med paket.

Serveringsskål, Lövranka,...

Se kontorets övriga auktionsvaror