Exklusivt Pärlcollier, integrerat hänge och lås i 18K guld, Safirer, Mabépärla Ø10 mm och Diamanter 8 x 0,01ct - 0,03ct, odlade sötvattenspärlor Ø5 mm, blåvitrosa / cremerosa ton, mycket god lyster, collierets längd 47,5 cm, hängets längd 37 mm, bredd 20 mm, fint skick

4 400 kr

(Nemos)

Auktnr SE74.20211026.A14959
Varutyp Smycken; halskedjor
Utropspris 2 800 kr
Aktuellt bud 4 400 kr
Stänger 2021-10-26 20:26:30
Provision 660 kr
Frakt 99 kr

Herrur Omega Seamaster, stål, Ø 34,5 mm, automatisk uppdragning, kaliber 562, verknummer 222370017, referensnummer 166.002, 60-tal, plexi - repor,  mindre sprickor vid index 2 och 5, bruksmärken
Tillägg 30/11: Klockan håller inte tiden utan går för fort

Herrur Omega Seamaster, st...

Bestickuppsättning Sigvard...

Örhängen, 18K vitguld, Diamanter 10 x 0,005ct, örhängenas diameter 6 mm, frontens höjd 4,5 mm, ploppar med tillverkarstämpel MLF, fint skick, förefaller vara sparsamt använda Vikt: 1,4 g

Örhängen, 18K vitguld, Di...

Väska Mulberry Joel, mörkbrunt skinn, detaljer i mässing, reglerbar axelrem, numrerad plakett, storlek ca 25 x 27 cm, oputsade mässingsdetaljer, bruksskick

Väska Mulberry Joel, mörk...

Set Armband och Halskedja, 18K guld, längd 18,0 cm och 40,5 cm, defekter - bucklor  Vikt: 8,3 g

Ring, 18K guld, Diamanter 2 x 0,05ct + 0,10ct, Guldsmed Björn Nilsson AB (GBON), Kristianstad 2006, Ø15¾ mm, fint skick, förefaller vara sparsamt använd, gravyr slipas bort  Vikt: 7,1 g

Halskedja Pansar, 18K guld, Guldfynd (GFAB), längd 50,0 cm, bredd 1,7 mm, fint skick Vikt: 5,7 g

Hänge Hjärta, 18K guld, vit sten, Guldfynd (GHA), längd 9 mm, bredd 11 mm, tjocklek 3 mm, fint skick Vikt: 0,3 g

Hänge Hjärta, 18K guld, v...

Halskedja, 18K guld, Balestra, längd 42,5 cm, bredd 3,4 mm, fint skick  Vikt: 16,7 g

Armband Staketlänk, 18K guld, tillverkarstämpel CCC, längd 18,5 cm, bredd 7 mm, en intryckt länkbit, för övrigt i fint skick Vikt: 9,3 g

Armband Staketlänk, 18K gu...

Örhängen, ett par, 18K guld, Ø6 mm, odlade sötvattenspärlor (Ø4 mm, blåvitrosa), originalploppar, fint skick Vikt: 0,7 g

Örhängen, ett par, 18K gu...

Hänge, 18K vitguld, Diamant 0,03ct (stämplat på baksidan av hänget), Guldfynd (GFAB), längd inkl. ögla 10 mm, bredd 5 mm, fint skick Vikt: 0,4 g

Hänge, 18K vitguld, Diaman...

Halskedja Pansar, 18K guld, doserad modell, Svenska Guldvarubolaget (SGT), längd 43,0 cm, bredd 2,5 - 5,5 mm, massiv, fint skick Vikt: 13,3 g

Damur Certina, 18K guld, Ø...

Örhängen Hjärtan, 18K guld, hängande modell, längd 12,5 mm, bredd 7 mm, tjocklek 2,3 mm, fint skick, ploppar saknas Vikt: 0,6 g

Örhängen Hjärtan, 18K gu...

Örhängen, 18K guld, vita stenar, fasetterad krans, örhängenas diameter 7 mm, fint skick Vikt: 0,9 g

Örhängen, 18K guld, vita ...

Vintage Halscollier med Granater, förgyllt silver 925/1000, längd 44,5 cm, kedja Ankarlänk bredd 1,8 mm, Granater bredd 6-11 mm, stenar helt utan anmärkning, oidentifierad tillverkarstämpel, fint skick Vikt: 6,2 g

Halskedja Singapore, 18K guld, Guldfynd (GHA), längd 44,5 - 47,5 cm, bredd 1 mm, fint skick Vikt: 1,3 g

Vintage herrur Lemania, doublé, Ø 35 mm, manuell uppdragning, plexi - repor, slitage / bruksmärken,

Se kontorets övriga auktionsvaror