| Ny sökning |   

EXKLUSIVT PÄRLCOLLIER, design OLE LYNGGAARD Danmark, lås i 18K guld med Diamant 0,10ct (enligt gravyr inuti låset) och blå Safir, stenar med fattning i vitguld, lås i större modell med mönstrad/matterad yta Ø20,5 mm, tjocklek 7,5 mm, collier i femradig modell, odlade sötvattenspärlor "Peacock Pearls", Ø5 mm, någon pärla med naturligt ytfel, längd inkl. dobbar (standardstorlek) 45,5 cm, bra "snäpp" i låset, originaletui medföljer (18x18 cm), fint skick, sparsamt använd, totalvikt 86,9 gram varav låset väger 12,1 gram

EXKLUSIVT PÄRLCOLLIER, design OLE LYNGGAARD Danmark, lås i 18K guld med Diamant 0,10ct (enligt gravyr inuti låset) och blå Safir, stenar med fattning i vitguld, lås i större modell med mönstrad/matterad yta Ø20,5 mm, tjocklek 7,5 mm, collier i femradig modell, odlade sötvattenspärlor "Peacock Pearls", Ø5 mm, någon pärla med naturligt ytfel, längd inkl. dobbar (standardstorlek) 45,5 cm, bra "snäpp" i låset, originaletui medföljer (18x18 cm), fint skick, sparsamt använd, totalvikt 86,9 gram varav låset väger 12,1 gram

EXKLUSIVT PÄRLCOLLIER, design OLE LYNGGAARD Danmark, lås i 18K guld med Diamant 0,10ct (enligt gravyr inuti låset) och blå Safir, stenar med fattning i vitguld, lås i större modell med mönstrad/matterad yta Ø20,5 mm, tjocklek 7,5 mm, collier i femradig modell, odlade sötvattenspärlor "Peacock Pearls", Ø5 mm, någon pärla med naturligt ytfel, längd inkl. dobbar (standardstorlek) 45,5 cm, bra "snäpp" i låset, originaletui medföljer (18x18 cm), fint skick, sparsamt använd, totalvikt 86,9 gram varav låset väger 12,1 gram

Aktuellt bud i realtid:

9 800 kr

(TeddyJaguar)

2021-10-26 20:51:30

Ange ditt maxbud i rullistan nedan:

Objektinformation:

Auktnr SE74.20211026.A15011
Varutyp Smycken; halskedjor
Kontor Kristianstad
Auktionstyp Pantauktion
Utropspris 9 500 kr
Aktuellt bud 9 800 kr
Stänger 2021-10-26 20:51:30
Provision 1 470 kr
Frakt 99 kr

Skicka en förfrågan till Pantbanken

Tipsa en kompis

Budlista:

Datum Budgivare Bud
26/10 20:49:23 TeddyJaguar 9800 kr
25/10 09:04:44 coolgirl 9600 kr
17/10 12:49:21 TeddyJaguar 9500 kr

Populära auktionsvaror på detta kontor

Herrur Omega Seamaster, stål, Ø 34,5 mm, automatisk uppdragning, kaliber 562, verknummer 222370017, referensnummer 166.002, 60-tal, plexi - repor,  mindre sprickor vid index 2 och 5, bruksmärken 
Tillägg 30/11: Klockan håller inte tiden utan går för fort

Herrur Omega Seamaster, st...

2021-12-07 19:37:00

Till auktion

Bestickuppsättning Sigvard Bernadotte (1907-2002), 25 delar (9+8+8), rostfritt, märkta BERNADOTTE DESIGN STAINLESS 18/8, matkniv längd 20,5 cm, matsked 19 cm, matgaffel 18,5 cm, fin uppsättning, sparsamt använd, 3 bestickschatull medföljer Skickas med postpaket.

Bestickuppsättning Sigvard...

2021-12-07 19:32:30

Till auktion

Örhängen, 18K vitguld, Diamanter 10 x 0,005ct, örhängenas diameter 6 mm, frontens höjd 4,5 mm, ploppar med tillverkarstämpel MLF, fint skick, förefaller vara sparsamt använda Vikt: 1,4 g

Örhängen, 18K vitguld, Di...

2021-12-07 19:00:30

Till auktion

Ring, 18K guld, 12 Prinsesslipade Diamanter - totalt 0,30ct (stämplat på insidan av skenan), Guldfynd (GHA), Ø16¼ mm, bredd 4,3 mm, fint skick, gravyr slipas bort Vikt: 5,9 g

Ring, 18K guld, 12 Prinsess...

2021-12-07 19:03:00

Till auktion

Väska Mulberry Joel, mörkbrunt skinn, detaljer i mässing, reglerbar axelrem, numrerad plakett, storlek ca 25 x 27 cm, oputsade mässingsdetaljer, bruksskick

Väska Mulberry Joel, mörk...

2021-12-07 19:37:30

Till auktion

Set Armband och Halskedja, 18K guld, längd 18,0 cm och 40,5 cm, defekter - bucklor  Vikt: 8,3 g

Set Armband och Halskedja, ...

2021-12-07 19:14:00

Till auktion

Ring, 18K guld, Diamanter 2 x 0,05ct + 0,10ct, Guldsmed Björn Nilsson AB (GBON), Kristianstad 2006, Ø15¾ mm, fint skick, förefaller vara sparsamt använd, gravyr slipas bort  Vikt: 7,1 g

Ring, 18K guld, Diamanter 2...

2021-12-07 19:00:00

Till auktion

Halskedja Pansar, 18K guld, Guldfynd (GFAB), längd 50,0 cm, bredd 1,7 mm, fint skick Vikt: 5,7 g

Halskedja Pansar, 18K guld,...

2021-12-07 19:09:00

Till auktion

Hänge Hjärta, 18K guld, vit sten, Guldfynd (GHA), längd 9 mm, bredd 11 mm, tjocklek 3 mm, fint skick Vikt: 0,3 g

Hänge Hjärta, 18K guld, v...

2021-12-07 19:05:00

Till auktion

Halskedja, 18K guld, Balestra, längd 42,5 cm, bredd 3,4 mm, fint skick  Vikt: 16,7 g

Halskedja, 18K guld, Balest...

2021-12-07 19:02:00

Till auktion

Armband Staketlänk, 18K guld, tillverkarstämpel CCC, längd 18,5 cm, bredd 7 mm, en intryckt länkbit, för övrigt i fint skick Vikt: 9,3 g

Armband Staketlänk, 18K gu...

2021-12-07 19:03:30

Till auktion

Örhängen, ett par, 18K guld, Ø6 mm, odlade sötvattenspärlor (Ø4 mm, blåvitrosa), originalploppar, fint skick Vikt: 0,7 g

Örhängen, ett par, 18K gu...

2021-12-07 19:20:30

Till auktion

Hänge, 18K vitguld, Diamant 0,03ct (stämplat på baksidan av hänget), Guldfynd (GFAB), längd inkl. ögla 10 mm, bredd 5 mm, fint skick Vikt: 0,4 g

Hänge, 18K vitguld, Diaman...

2021-12-07 19:01:30

Till auktion

Halskedja Pansar, 18K guld, doserad modell, Svenska Guldvarubolaget (SGT), längd 43,0 cm, bredd 2,5 - 5,5 mm, massiv, fint skick Vikt: 13,3 g

Halskedja Pansar, 18K guld,...

2021-12-07 19:22:00

Till auktion

Örhängen Hjärtan, 18K guld, hängande modell, längd 12,5 mm, bredd 7 mm, tjocklek 2,3 mm, fint skick, ploppar saknas Vikt: 0,6 g

Örhängen Hjärtan, 18K gu...

2021-12-07 19:12:00

Till auktion

Damur Certina, 18K guld, Ø 22 mm, quartz - behov av nytt batteri, länk i stål, plexi, bruksmärken

Damur Certina, 18K guld, Ø...

2021-12-07 19:36:00

Till auktion

Örhängen, 18K guld, vita stenar, fasetterad krans, örhängenas diameter 7 mm, fint skick Vikt: 0,9 g

Örhängen, 18K guld, vita ...

2021-12-07 19:17:00

Till auktion

Vintage Halscollier med Granater, förgyllt silver 925/1000, längd 44,5 cm, kedja Ankarlänk bredd 1,8 mm, Granater bredd 6-11 mm, stenar helt utan anmärkning, oidentifierad tillverkarstämpel, fint skick Vikt: 6,2 g

Vintage Halscollier med Gra...

2021-12-07 19:20:00

Till auktion

Vintage herrur Lemania, doublé, Ø 35 mm, manuell uppdragning, plexi - repor, slitage / bruksmärken,

Vintage herrur Lemania, dou...

2021-12-07 19:36:30

Till auktion

Halskedja Singapore, 18K guld, Guldfynd (GHA), längd 44,5 - 47,5 cm, bredd 1 mm, fint skick Vikt: 1,3 g

Halskedja Singapore, 18K gu...

2021-12-07 19:04:30

Till auktion

Se kontorets övriga auktionsvaror