Victor Vasarely (1908-1997), komplett portfolio "11+1" med 11 stycken färgserigrafier + tillhörande multipel i plexi och katalog, samtliga blad signerade och numrerade E.A XXII/XXV, bladstorlek 79 x 65 cm, 9 stycken med påkostad professionell inramning, passepartout, bildmått ca. 67 x 53 cm, metallram med borstade sidor (yttre rammått 84 x 71 cm), ett blad med nermonterad ram (passepartout/bakstycke medföljer), ett blad ligger löst (ej ramad) i mappen, multipel i plexi, höjd 25 cm, bredd 24 cm, djup 5 cm, minimal inre spänningsspricka från monteringen i nedre höger kant, inköpt på anrika Galerie Börjeson Malmö, samtliga blad i mycket fint skick helt utan anmärkning, något mindre hanteringsmärke på själva mappen/kassetten, skickas ej - enbart avhämtning på kontoret i Kristianstad, kostnadsfri lagerhållning i upp till 3 månader

26 000 kr

Auktnr SE74.20211026.A15016
Varukategori Konst & antikviteter / Övrigt
Utropspris 26 000 kr
Stänger 2021-10-26 20:54:00
Provision 3 900 kr
Frakt Skickas ej

Vintage Hänge 1950-tal, 18...

Armband, turkiska mynt ca Ø22mm, ca 19cm, säkerhetskedja, 21K  Vikt: 168,5 g

Armband, turkiska mynt ca ...

Handväska, Louis Vuitton, Pochette Metis, monogram reverse canvas, modell M44876, mått 25 x 19 x 7cm, beslag i guldfärgad metall, avtagbar axelrem, kvitto från Birger Jarlsgatan 19-10-20, dustbag, kartong

Handväska, Louis Vuitton, ...

Armband med myntliknande detaljer, längd 19cm, bredd 15mm, 21K Vikt: 13 g

Armbandsur Hublot Big Bang, automat, stål, diamantinfattad ring, ca 42mm, safirglas, Ref: 304M, Snr: 672823, gummiband, viklås, box, garantikort

Damur Rolex Date, 26mm, refnr: 6917F, snr: 6055930, boettnr: 6900, verknr: 820111, cal: 2030, år 1979, automatisk, stål/guld, plexiglas, repigt glas, jubilélänk i stål/guld, sliten länk, inga tillbehör.

Herrur Breitling Navitimer Aviastar, stål automatisk, ref: A13024, Ø 41,5mm, serienr: 3461, mineralglas, datum, skadat glas, kraftigt hack i glaset vid kl 5, saknar band/länk, inga tillbehör

Väska, Gucci GG Marmont Matelassé Mini Bag, 21x12x7cm, referensnummer:446744, guldfärgade beslag, dustbag, box.

Väska, Gucci GG Marmont Ma...

Collier med gröna stenar, längd: 78,5cm, OBS! Ej märkesdesign!, 21K, bruttovikt: 20,7g Vikt: 20,7 g

Collier med gröna stenar, ...

Collier med myntliknande föremål, 20st ¼ Pahlav, Ø16,5mm, 1st ½ Pahlav Ø19,0mm, längd 52cm, bredd: 45-59mm, saknar lås, etui, 21K Vikt: 95,7 g

Collier med myntliknande f...

Collier doserad X-länk med stav, 45cm, bredd 14 - 23mm, 18K  Vikt: 62,3 g

Collier doserad X-länk med...

Väska, Christian Dior, 31,5x24x12cm, Lady Dior, nr MA0909, svart läder med rött innerfoder, fläck i botten, slitage finns handtag och kanter, med kvitto från Bukowskis, samt garantikort nr 44012020784773 Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Väska, Christian Dior, 31,...

Väska Louis Vuitton, Porte Documents Jour, damier-mönster, fem fickor invändigt,  med avtagbar och justerbar axelrem, datumkod Spanien 2013, med kvitto 2013, ca 38x27x6cm, slitage.  Skickas med postpaket.

Väska Louis Vuitton, Porte...

Ring med kuddslipad diamant 4,14ct enligt gravyr, ca CA / VS1 + 2 x ca 0,10 + 2 x ca 0,05 + 2 x ca 0,03ct, ca SI samt safirer 1,94ctv enligt gravyr, Ø17, bredd: 5,4-15mm, 18K 14,3g.

Armband Kejsarlänk, 21cm, ...

Herrur Omega Seamaster Planet Ocean Ultra Deep 6000M CoAxial Chronometer, Ø 45,5mm, automatisk, stål, ref: 215.30.46.21.03.001, serienr: 84246790, cal: 8912, international warranty kort 2023-06-20 Erikson Urhandel, pictogram kort, master chronometer kort, instruktionsbok, box, ytterkartong, pappkartong.

Kedja, Kejsar, 51cm, bredd 8,5mm, 18K Vikt: 227,7 g

Se kontorets övriga auktionsvaror