6 600 kr

(kovim20)

Auktnr SE74.20211026.A15037
Varutyp Klockor
Utropspris 1 kr
Aktuellt bud 6 600 kr
Stänger 2021-10-26 21:03:30
Provision 990 kr
Frakt 99 kr

Tillägg 30/11: Klockan håller inte tiden utan går för fort

Herrur Omega Seamaster, st...

Bestickuppsättning Sigvard...

Väska Mulberry Joel, mörk...

Damur Certina, 18K guld, Ø...

Medaljer, 9 stycken, silver 999/1000, Europa 1996, motiv från olika länder, Ø40 mm, fint skick, samtliga förvaras i mynt/medaljkapslar, vikt per styck 20 gram Vikt: 180 g

Herrur Tissot Seastar, doublé, Ø 34 mm, quartz, nytt batteri, gravyr: företagsnamn, namn, 1982, en ytlig repa i glaset, justerbar länk i stål. ** Detta är en omstartad auktionsvara, orsaken är obetalt objekt **

Konstglas - Skulpturer, ett par "Flamencodansare", Muranostil, höjd 43 resp. 37 cm, bredd mellan armarna 19 resp. 13 cm, fint skick utan anmärkning Skickas med postpaket.

Tandguld, ca 18K guld, orensat, bruttovikt Vikt: 4,7 g

Halskedja Pansar, 18K guld, längd 50,0 cm, bredd 1,3 mm, fint skick Vikt: 3,6 g

Väska Jimmy Choo Ramona, brunt skinn, detaljer och spänne i guldfärgad metall, storlek ca 39x28x13 cm, smärre slitage, bristningar i den övre kantdekoren, inköpt på Kaplans Auktioner 2018, kvitto saknas

Väska Jimmy Choo Ramona, b...

Ljusstakar, ett par, silver 830/1000, höjd 11 cm, fotplatta 11x11 cm, fasta ljusmanschetter, svensk kontroll/importstämpel, fint skick utan anmärkning, fyllda, bruttovikt 509 gram

Armring, 18K guld, defekter - bucklor Vikt: 6,6 g

Tavla - Färglitografi "Saftkok", Ingrid Roth, (född 1958), signerad, numrerad 235/290, bild/arkmått 28,5 x 33,5 cm, yttre rammått 44 x 50 cm, passepartout, glasad (plexi), professionell inramning, blad i mycket fint skick, ram med bruksmärken Skickas med postpaket.

Tavla - Färglitografi "Saf...

Diverse smycken, 14K guld - 3,84g, 18K guld - 0,84g, defekter

Diamant, Briljantslipad,  0,30ct (Ø4,4 mm, djup 2,5 mm),  Top Wesselton (F-G) / VVS, ursprungligen infattad i en ring som inhandlats hos Guldsmed Björn Nilsson (GBON) i Kristianstad 2009

Diamant, Briljantslipad, 0...

Ringar, silver, två st, Ø16¼ mm och 18½ mm, vit sten med slitage, gravyr Vikt: 17,5 g

Ringar, silver, två st, Ø...

Diverse smycken, tre ringar i 18K guld - 9,7g, bucklor, gravyrer / Damur Exacta med boett i 14K guld (länk i gulmetall), defekt urverk

Diverse silverföremål, defekter, gravyr förekommer, vas med fyllning, soppslev med träskaft, 2 stycken knivar med stålblad, 2 stycken mindre fat med bakelitfot, bruttovikt 1800 gram

Diverse silverföremål, de...

Örhänge Klot, 18K guld, ett enkelt, diameter 6 mm, bucklor på klotet Vikt: 0,3 g

Örhänge Klot, 18K guld, e...

Se kontorets övriga auktionsvaror