6 600 kr

(kovim20)

Auktnr SE74.20211026.A15037
Varutyp Klockor
Utropspris 1 kr
Aktuellt bud 6 600 kr
Stänger 2021-10-26 21:03:30
Provision 990 kr
Frakt 99 kr

Tillägg 30/11: Klockan håller inte tiden utan går för fort

Herrur Omega Seamaster, st...

Bestickuppsättning Sigvard...

Väska Mulberry Joel, mörk...

Örhängen, 18K vitguld, Diamanter 10 x 0,005ct, örhängenas diameter 6 mm, frontens höjd 4,5 mm, ploppar med tillverkarstämpel MLF, fint skick, förefaller vara sparsamt använda Vikt: 1,4 g

Örhängen, 18K vitguld, Di...

Örhängen, ett par, 18K guld, Ø6 mm, odlade sötvattenspärlor (Ø4 mm, blåvitrosa), originalploppar, fint skick Vikt: 0,7 g

Örhängen, ett par, 18K gu...

Armband Staketlänk, 18K guld, tillverkarstämpel CCC, längd 18,5 cm, bredd 7 mm, en intryckt länkbit, för övrigt i fint skick Vikt: 9,3 g

Armband Staketlänk, 18K gu...

Vintage Halscollier med Granater, förgyllt silver 925/1000, längd 44,5 cm, kedja Ankarlänk bredd 1,8 mm, Granater bredd 6-11 mm, stenar helt utan anmärkning, oidentifierad tillverkarstämpel, fint skick Vikt: 6,2 g

Örhängen Hjärtan, 18K guld, hängande modell, längd 12,5 mm, bredd 7 mm, tjocklek 2,3 mm, fint skick, ploppar saknas Vikt: 0,6 g

Örhängen Hjärtan, 18K gu...

Ring, 18K guld, Diamanter 2 x 0,05ct + 0,10ct, Guldsmed Björn Nilsson AB (GBON), Kristianstad 2006, Ø15¾ mm, fint skick, förefaller vara sparsamt använd, gravyr slipas bort  Vikt: 7,1 g

Set Armband och Halskedja, 18K guld, längd 18,0 cm och 40,5 cm, defekter - bucklor  Vikt: 8,3 g

Örhängen, 18K guld, vita stenar, fasetterad krans, örhängenas diameter 7 mm, fint skick Vikt: 0,9 g

Örhängen, 18K guld, vita ...

Hänge, 18K vitguld, Diamant 0,03ct (stämplat på baksidan av hänget), Guldfynd (GFAB), längd inkl. ögla 10 mm, bredd 5 mm, fint skick Vikt: 0,4 g

Hänge, 18K vitguld, Diaman...

Damur Certina, 18K guld, Ø...

Ring med Granater, förgyllt silver 925/1000, Ø16,0 mm, bredd 2,2 - 9,5 mm, frontens uppbyggnad 4 mm, tillverkarstämpel VJ, stenar helt utan anmärkning, fint skick Vikt: 1,7 g

Ring med Granater, förgyll...

Vintage Örhängen med Granater, ett par, förgyllt silver 925/1000, Ø6 mm, oidentifierad tillverkarstämpel, originalploppar (gängad modell), stenar helt utan anmärkning, fint skick Vikt: 1,3 g

Vintage Örhängen med Gran...

Hänge Ängel, 18K guld, Guldfynd (GHA), längd inkl. ögla 22 mm, bredd 12 mm, fint skick Vikt: 1 g

Hänge Ängel, 18K guld, Gu...

Medaljer, 9 stycken, silver 999/1000, Europa 1996, motiv från olika länder, Ø40 mm, fint skick, samtliga förvaras i mynt/medaljkapslar, vikt per styck 20 gram Vikt: 180 g

Halskedja Pansar, 18K guld, Guldfynd (GFAB), längd 50,0 cm, bredd 1,7 mm, fint skick Vikt: 5,7 g

Se kontorets övriga auktionsvaror