Silverarmband, 21cm, Pansar, berlock, bredd: 11mm, 835/1000 silver Vikt: 49,9 g

500 kr

Auktnr SE11.20211102.A22101
Varukategori Silver / Övrigt
Kontor Malmö Centralen
Utropspris 500 kr
Stänger 2021-11-02 14:06:00
Provision 75 kr
Frakt 129 kr

Herrur, Breitling Galactic 41, referensnummer: A49350L2, serienummer: 1448291, Ø41mm, automat, datum, pilotlänk, 2st extralänkar, stål, viklås, länk 18cm, certifikat från 02-12-2013, Rydbergs Ur Helsingborg, 2st böcker, chronometer cert, box, ytterkartong, bruttovikt 163,9g

Herrur Tag Heuer Formula 1, Ø43mm, stål, quartz, referens CAZ101K, serienummer WAF4897, warrebtycard, 2st extra länkbitar, länk 19cm, bruttovikt 172,6g, repor på brezel finns, box, manual, ytterkartiong

Herrur Certina DS Action, Precidrive, Ø42mm, kronograf, datum, safirglas, referensnummer C032.417.11.051.00, serienummer PY4LRDHUA, med svart läderband 18-23cm, extra länk i stål medföljer repor finns, 4st extra länkbitar, cert 2018, kvitto, manual, box, ytterkartong

Handväska Balenciaga, Ville Top xxs, i svart läder, 15x18x8cm, med axelrem, små repor finns på foder/insida, ett litet märke finns på utsidan

Handväska Balenciaga, Vill...

Keyboard, Komplete kontrol M32, Multieffekt modul LTO, Effektmodul Cakewalk by Roland UA25EX, serienummer M324M-5UCRQ-VE07W-JC3Q1-9SNQK, device id G23898, i plast och kartong, aldrig använd, manual Skickas med postpaket.

Träskulptur, Kaj Bojesen, 25cm, Björn 70år, nyskick

Träskulptur, Kaj Bojesen, ...

Skulptur, Katt Lisa Larson f. 1931, Sverige, höjd: 9cm, signerad

Damur Citizen Eco Drive, 21x20mm, pärlemourtavla, safirglas, stål,  kaliber B035-S119014, serienummer 242050208, länk 18cm, bredd 14mm, i box, bruttovikt 68,6g

Brosch JP, AMS, år 1960, Ø50mm, S925/1000 Vikt: 10,9 g

Brosch JP, AMS, år 1960, ...

Objektiv Nikon Lens Series E, AiS 100mm f2.8 Portrait lens, +Nikon L1BC Skylight (IA) Irexar, nr 1829652, fint glas, skydd, etui Soligor Vikt: 0 g

Karaff Ittala Ultima Thule, Tapio Wirkkala, 22cm, Ø5,5cm

Musikeffekt LTO 24X32 Bit, modell 4710945010267, serienummer 6060031109, cpde aVERB REV1.1 CKS:4172 3/2004, väska

Roland Cakewalk / Edirol UA-25EX USB Audio Capture Interface 24Bit / 96kHz, serienummer C1A7630, kabel ingår

Akustisk gitarr, Ibanez Performance, modell:PF100NT 1201, snr:S01082227, made in India, mjukt fodral Skickas med Bussgods eller PostNord

 Vas, mässing, Scandia Malm, 1900-tal, 16cm, Ø8cm, smärre slitage, vikt 902,1g Vikt: 0 g Skickas med paket.

Vas, mässing, Scandia Mal...

Kaffeservis, Rörstrand Primeur, Signe Persson Melin, 8st Kaffekoppar höjd 5cm, Ø7,2cm, med fat, 1st sockerskål med lock, 1st gräddkanna med fat

Kaffeservis, Rörstrand Pri...

Vas, Stig Lindberg, "Grazia", 27cm, Ø9,5cm, Gustavsberg

Bronsskulptur, Oscar Athena, Athena Ystad, Skidåkerska, ca 21cm, stämpelmärkt,  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

 Vas, mässing, Scandia Malm, 1900-tal, 16cm, Ø8cm, smärre slitage, vikt 902,1g Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Vas, mässing, Scandia Mal...

Hänge, porslinskärva från Ostindiefararen "Götheborg" som sjönk 12 sept 1745, höjd 54mm inkl. ögla, bredd: 44mm, ram i guld, Certifikat medföljer, 18K bruttovikt 18,3 gram  Vikt: 18,3 g

Hänge, porslinskärva frå...

Se kontorets övriga auktionsvaror