Elgitarr, Fender Stratocaster, 50th Anniversary, 1954-2004, USA, serienr: DZ4075250, låsbart hårt orginalfodral "The Orginal Vitage Case Co", rem, sladd, cert med kontrolltester, putsduk Skickas med postpaket.

13 500 kr

(kippeberga)

Auktnr SE11.20211102.A22221
Varutyp Musikinstrument
Kontor Malmö Centralen
Utropspris 4 400 kr
Aktuellt bud 13 500 kr
Stänger 2021-11-02 14:54:00
Provision 2 025 kr
Frakt 285 kr

Herrur Panerai Luminor GMT Automatic, Ø44mm, Refnr: PAM 00088, Verknr: 639188, år 2016, 30ATM, läderrem, bruksslitage, certifikat, box, plastskydd till boett, dustbag, ytterkartong, extra gummirem, verktyg

Armbandsur, Cartier Santos 100XL, ca 38 x 38mm, automatic, serienr: 346461NX, 100m/330ft, stål, referensnr: 2656, romerska siffror, originalarmband i läder, dubbel viklås i stål, certifikat, etui, ytterkartong, inköpt på Bergströms Ur i Göteborg 2008, liten repa på glaset klockan 11 samt på ramen runt urtavlan klockan 12.

Elgitarr Supro Bowie 1961 Dual tone ref 1224DBHT certifikat 11 av 500, IW19060011, mjukt fodral.  Skickas med postpaket.

Väska, Christian Dior, monogramcanvas med svarta skinndetaljer, invändigt en ficka med dragkedja, foder i beige tyg, etikettmärkt Christian Dior Bagages, botten hörn med smärre slitage på canvasen, längd 39cm, höjd 22cm

Väska, Christian Dior, mon...

Armbandsur IWC Schaffhausen, Portofino Romain, Automatic, Ø35mm, Refnr: 3209, Serienr:2487702, datumfönster, orginalrem i läder, 18K, orginaletui

Klocka, Atlantic Worldmaster De Luxe, Ø37,5mm, manuell, svart urtavla med guldfärgade siffror samt stavar, sekundvisare, Refnr: 3332500, bruksrepor.

Armband, Granater, 18cm, bredd: 9 - 13mm, säkerhetskedja, gulmetall, hasp till låset knäckt, svår att öppna

Armbandsur Junghans Olympic, Chrongraf, automatiks, Ø33mm, 38x44mm, stål, blå urtavla, repigt plexiglas, repig boett.

Väska, Burberry, clutch-modell, rutmönstrad canvas, detaljer i svart lackläder, stängs med tryckknappar, öppning med dragkedja, etikettmärkt Burberry, numrerad, dustbag

Väska, Burberry, clutch-mo...

Armbandsur Omega De Ville, Ø33mm, quartz, boettnr 54377319,  datum, gravyr på baksidan av boetten, läderarmband,  inga tillbehör, batteribyte krävs, 18K i boett, bruttovikt 32,2gram

Armbandsur Omega De Ville,...

Klocka, Enicar Sherpa, Ø34mm, manuell, 1960-tal, stål, silverfärgad urtavla med stavindex, sekundvisare, plastglas, Seapearl Sherpas: 120/013, Refnr: 314962, Boettnr: 522583, bruksrepor, krona med nagg.

Klocka, Enicar Sherpa, Ø34...

Hänge med diamant ca 0,23ct,kvalitet ca G-H/VVS, höjd 11mm, diameter 5mm, vitguld, 18K  Vikt: 0,8 g

Hänge med diamant ca 0,23c...

Herrur, Certina DS Podium, Titanium, Ø40mm, quartz, chronograph, grå urtavla, datumfönster, safirglas, refnr: 536.7129.12.66, serienummer: TLK-BC-21984, originallänk med viklås, i behov av batteribytte, bruksrepor.

Ring med diamanter 5 x 0,21ca, kvalitet, M-N/SI, stl 16¾, bredd: 2-4mm, 1 diamant med nagg, 14k  Vikt: 2,8 g

Ring med diamanter 8 x ca 0,10ct samt diamant 1 x ca 0,16ct, kvalité H-I/VS-SI, stl 17½, bredd 1-18mm, vit-/gulguld, 14K  Vikt: 3,7 g

Skor, Gucci, stl 36½, ballerinamodell, svart Vernisläder med röd/grön revär, lätt slitage på insidan av hälen, originallåda

Skor, Gucci, stl 36½, ball...

Saxofon Yamaha. YAS-62 02 lack, med original fodral, kvitto från 2018, remmar, putsduk

Hänge, granater, höjd 55mm inkl. ögla, bredd 32mm, gulmetall  Vikt: 0 g

Hänge, granater, höjd 55m...

Klocka, Certina Revelation, Ø43mm, automatic, Referensnr 5801.185, stål, röd sekundvisare, datumfönster, Boettnr 8265813, 1970-tal, originalspänne.

Ring med diamanter 6 x ca 0,02ct, grön sten, vit-/gulguld, stl 18¼, bredd: 2-12mm, naggad hörna på stenen, 18K,  Vikt: 3,8 g

Se kontorets övriga auktionsvaror