Ett par örhängen med briljantslipade diamanter ca 0,25ct vardera, TW(G)-W(H)/VS-SI, längd 15mm, 18K vitguld. Vikt: 4,1 g

4 800 kr

(sabina123)

Auktnr SE1.20211027.A43132
Varutyp Smycken; berlocker
Utropspris 4 000 kr
Aktuellt bud 4 800 kr
Stänger 2021-10-27 21:25:00
Provision 720 kr
Frakt 99 kr

Ring med diamant 1x 0,75ct, kvalitet W(H)/SI, stl 17¼, GHA, graverad WP, 18K vitguld.  Vikt: 3,6 g

Ring helallians med diamanter 27x ca 0,04ct, kvalitet ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, stl 17½, 18K vitguld.  Vikt: 3,1 g

Ring, halvallians med 9 diamanter, totalt 0,68ct enligt gravyr, kvalitet W/SI enligt gravyr, stl 18½, 18K vitguld.  Vikt: 4,3 g

Väska/Weekend bag, Louis Vuitton, Keepall 60 Bandoulière, monogramcanvas med detaljer i läder samt gulmetall. Avtagbar adresstag med monogramgravyr JH, samt justerbar axelrem i läder. Märkt med numrering DU0195 (år 2015) samt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Bredd 60 cm, höjd 31 cm, djup 27cm. Åldersrelaterat slitage, lås samt nyckel saknas.

Väska/Weekend bag, Louis V...

Ring med briljantslipad diamant 1xca 0,50ct, TW-W(G-H)VS-SI1, stl 16, Engelbert, gravyr, år 2014, vitguld 18K, originalask Vikt: 3,5 g

Väska, Valentino Rockstud Spike, svartlackerat skinn med nitar och blommor, invändigt två fack, axelrem av lätt mörktonad och kromad metall, ca 23x7x17cm, dustbag, smärre bruksslitage, dustbag med någon fläck.  Skickas med postpaket.

Väska, Valentino Rockstud ...

Skulptur, grönpatinerad brons, kopia efter de bysantinska hästarna, höjd ca 33cm, ytslitage.  Skickas med postpaket.

Skulptur, grönpatinerad br...

Kamera Mamiya 645AFDII, serienummer HB 3052, digitalt bakstycke P30 med 2 batterier och laddare, objektiv Mamiya 645 AF 1:2,8 80mm, serienummer GK3021, UV-filter, ej fullständigt funktionstestad, helhetsintrycket är gott.  Skickas med postpaket.

Damur, Hermès, Paris, Cape Cod, quartz, stål, 32x23mm, CC1210, #3070718, brunt läderband, repor, slitage, cert 2014, instruktionsbok originaletui och box

Damur, Hermès, Paris, Cape...

Saxofon, Selmer, Mark VII, serienummer M 262500, enligt uppgift ca 1977, hårt fodral, mindre bucklor, repor, ej funktionstestad. Skickas med postpaket.

Ring med briljantslipad diamant ca 0,45ct, W(H)/SI, Aviva Scheiman, Stockholm, stl 16½, år 2016, gravyr, 18K vitguld  Vikt: 4,8 g

Herrur Omega Constellation, automatisk, datum, Ø 36mm, plexiglas, sent 1960-tal, med senare flexband, slitage, repor, urtavla med fläckar och märken, inga tillbehör.

Taklampa, Tivoli, lackerad samt kromad metall, formgiven av Simon P. Henningsen för LYFA, Danmark, 1900-talets andra hälft, modellen formgiven 1962, Ø ca 23 cm, höjd 32 cm, bruksslitage.  Skickas med postpaket.

Analog Synthesizer Behringer MS-1Blue, instruktionsbok, originalkartong, smärre slitage, senare dekal vid ENVELOPE, ej funktionstestad.  Skickas med postpaket.

Armring, Trish Becker, med checkerslipade fyrkanter i grön färgad kalcedon, Ø 75mm, 14K förgylld metall

Tavla, miniatyr, gouache på ben, damporträtt, ram av brons, gustaviansk stil, 1800-tal. Skickas med postpaket.

Tavla, miniatyr, gouache p...

Ett par örhängen med turkoser, höjd 40mm, en snurrebuss saknas, silver  Vikt: 5,7 g

Ett par örhängen med turk...

Herrur Tissot, antimagnetique, boettnummer 6701/6702-5, verknummer 2501013, manuell, liten sekundvisare, kraftigt repat mineralglas, Ø33mm, slitage, repor, läderband samt spänne ej original, inga tillbehör.

Armring, Trish Becker, med checkerslipade fyrkanter i rökkvarts, Ø 65mm,  14K förgylld metall Vikt: 15,1 g

Armband med dekor i relief, längd ca 19cm, bredd ca 8mm, tillverkad av Unoaerre Italien, ihålig, 18K guld, fint skick.  Vikt: 23,8 g

Se kontorets övriga auktionsvaror