Herrur, Tissot, Seastar Seven, 18K, quartz, Ø33mm, gravyr, För nit och redlighet i rikets tjänst, repor på glas, med box. Bruttovikt: 28,5 gram Vikt: 0 g

3 000 kr

(azharsharrad)

Auktnr SE11.20211207.R812668
Varutyp Klockor
Kontor Malmö Centralen
Auktionstyp Lagerauktion - kan endast betalas online
Utropspris 3 000 kr
Aktuellt bud 3 000 kr
Stänger 2021-12-07 14:05:30
Provision 450 kr
Frakt 99 kr

Ring  Georg Jensen modell "Fusion" av Nina Koppen, trefärgad och tre delad med diamanter ca 3x0,03ct, 2x0,02ct, 3x0,01ct, strl 18½,  stämplad Georg Jensen, Denmark, 18K Vikt: 19,4 g

Ring Georg Jensen modell "...

Armring Cartier Love Bracelet vitguld med diamanter 4 x 0,10ct, bredd: 6,1mm, stl: 18, Serienummer: RE9702, etui samt kartong, certifikat och tillhörande mejsel, bruksrepor, 18K  Vikt: 29,9 g

Ring med diamant 1 x ca 1,00ct H-I/I2, krans med diamanter ca 20 x 0,005ct, vitguld, stl 15¼, bredd: 2-8mm, 14K Vikt: 2,8 g

Ring, diamant ca 1,55ct, kvalitet L-M/I2, stl 17½, bredd 3 - 10mm, vitguld, Kämpe, Stockholm, 1952, 18K  Vikt: 8,1 g

Ring med diamant 1x 0,67ct (H-I/ SI), stl 17½, bredd: 3-6mm, vitguld, 18K  Vikt: 3,3 g

Etsning Anders Zorn "Byst" signerad med blyerts samt signerad och daterad i plåten,  gulnad, ej examinerad ur ram. 1916, plåtstrl 24,7 x 17,9 cm, mått med ram 42x31cm. Skickas med postpaket.

Ett par örhängen med små diamanter och ametister, 25mm, bredd: 10mm, vitguld, 18K  Vikt: 3,6 g

Ett par örhängen med små...

Klocka Omega 18k, manuell, 34mm, läderarmband ej original, plexiglas, etui, bruttovikt 38,1gram

Väska, Louis Vuitton, Noé, svart Epi läder, justerbar axelrem, beslag i guldmetall, made in Paris, mått ca 26 x 25 x 18cm, numrerad , smärre enstaka fläckar, inga tillbehör Vikt: 0 g

Väska, Louis Vuitton, Noé...

Bälte Gucci monogramläder, spänne i gulmetall, längd 93 cm, bredd: 3 cm, spänne märkt Gucci Italy, obetydligt slitage,

Bälte Gucci monogramläder...

Oljemålning på duk, signerad Olle Hjortzberg, 182x52 cm, oramad, vågig duk,  Skickas med postpaket.

Oljemålning på duk, signe...

Bestickuppsättning 16 delar, 6 tårtgafflar, 6 dessertskedar, 1 sockertång, 1 marmeladsked, 1 tårtspade, 1 serveringssked, Solingen, överdrag med 23/24K

Bestickuppsättning 16 dela...

Collier med tigeröga, 42,5cm, bredd; 15mm, silver 925/1000 Vikt: 66 g

Collier med tigeröga, 42,5...

Ett par örhängen med safirer och små diamanter, 10mm, bredd: 8mm, 9K Vikt: 1,8 g

Ett par örhängen med safi...

Herrur Certina, 18K i boett, quartz, datum,  34mm, ref:158.9289.68, original läderarmband, graverad bakboett, etui,  bruttovikt 29,4gram.

Hänge i form av en elefant med röda stenar, gulguld/vitguld, 36x20mm, 18K  Vikt: 9,9 g

Hänge i form av en elefant...

Väska Yves Saint Laurent i beige canvas och svart läder, två stora fack samt två mindre fack med dragkedja, detaljer i guldmetall, längd 38 cm, bredd 12 cm, höjd 30 cm, obetydligt slitage,

Väska Yves Saint Laurent i...

Hänge vitguld/guld med ljusblå sten, ca 11mm. 18K  Vikt: 0,9 g

Hänge vitguld/guld med lju...

Oinfattad briljantslipad diamant 0.44ct med cert. kvalitet H-I/SI2, Vikt: 0 g

Väska Prada, läder, detaljer i gulmetall, insida med två fack, varav en med dragkedja, längd 32 cm, bredd ca 14 cm, 19 cm, smärre obetydligt  slitage,

Väska Prada, läder, detal...

Se kontorets övriga auktionsvaror