Collier, längd ca 44,5cm, X-länk, doserad ca 5 - 9mm, kistlås, 18K Vikt: 26,1 g

11 000 kr

Auktnr SE11.20211207.R812963
Varutyp Smycken; halskedjor
Kontor Malmö Centralen
Auktionstyp Lagerauktion - kan endast betalas online
Utropspris 11 000 kr
Stänger 2021-12-07 14:11:30
Provision 1 650 kr
Frakt 99 kr

Armbandsur Omega Seamaster Calender Ø33mm, Automatisk, utan länk/rem, Boettnr: 14701SC3, Serienr: 17236293, Caliber: 562, årsmodell: 1961, datumfönster, plexiglas, smärre bruksslitage, gravyr, 18K, brv: 39gram

Klackring med gammalslipad Diamant 1,83ct enligt gravyr L-M/I2, stl: 21, bredd: 6-16mm, Lars-Erik Nilsson Guldsmedsservice, år 1991, Ängelholm, 18K Vikt: 11,4 g

Skål "Sofiero" Gunnar Cyrén Orrefors, höjd ca 14cm, Ø26,5x19cm, signerad: Orrefors GC63834-34 samt etikettmärkt  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Skål "Sofiero" Gunnar Cyr...

Armband X-länk, 19,5cm, bredd: 22mm,  	Tore Clareus, år 1976, Stockholm, kattfot, kistlås, 18K Vikt: 53,2 g

Armband X-länk, 19,5cm, br...

Armbandsur Omega, Ø34mm, manuell, 18K i boet, flexlänk stål, repigt plexiglas, gravyr, brv 50,2 gram, 18K

Armbandsur Omega, Ø34mm, m...

Coffee table book, Chanel: Collections And Creations, Daniele Bott, Thames & Hudson, fint skick med smärre bruksslitage Vikt: 0 g

Ring med diamanter infattade i vitguld, 1 x ca 0,08ct briljantslipad, 2 x ca 0,0075, 8/8-slipade, stl: 17¼, skenans bredd: 2mm, fattningens höjd 7,5mm, 14K  Vikt: 0 g

Armband X-länk, 18,5cm, bredd: 10mm, NSE, Köping, år 1988, 18K  Vikt: 12,8 g

Armband X-länk, 18,5cm, br...

Coffee table book, GUCCI: The Making Of, Rizzoli International Publiblications, fint skick  Vikt: 0 g

Ett par örhängen med Tahitipärlor Ø8,5mm, udda snurrebusser, 18K

Ett par örhängen med Tahi...

Vas/krus, ca 19 cm, Persien, troligen 1600-1700 tal, glasyr i blått, vitt och svart, krackeleringar och tillverkningsdefekter, lagning vid mynning, stengods,

Coffee table book, Chanel: Catwalk : the Complete Karl Lagerfeld Collections, Thames & Hudson, fint skick  Vikt: 0 g

Ring med Diamanter 7 x ca 0,03ct K-L/SI, 16¼, bredd: 1,5-3mm, gravyr, 14K  Vikt: 1,5 g

Ett par örhängen, ca 22mm, Midnattssolsmycket, Luleå, år 1995, silver 925/1000 Vikt: 3,5 g

Ett par örhängen, ca 22mm...

Silverarmband med blå stenar, 19cm, bredd:8-18mm, saknar en sten, silver 835/1000  Vikt: 21,9 g

Silverarmband med blå sten...

Omega Seamaster 30, Ø34mm, manuell, guld på stål, Boetnr: 135.003.62.SC, Serienr: 2015500, Caliber: 286, flexlänk i stål, fläckig urtavla, åldersrelaterat slitage, fungerar vid testillfälle,

Omega Seamaster 30, Ø34mm,...

Coffee table book, Tom Ford, by Tom Ford, Anna Wintour, Bridget Foley, Rizzoli International Publications, fint skick

Hänge hjärta med diamanter i vitguldsfattning, 20mm, 18K  Vikt: 1,4 g

Hänge hjärta med diamante...

Kedja Venezia, 72cm, bredd: 3mm, smärre skevheter, 18K  Vikt: 14,6 g

Hänge ca 27mm, Midnattssolsmycket, Luleå, år 1995, silver 925/1000 Vikt: 2,9 g

Hänge ca 27mm, Midnattssol...

Se kontorets övriga auktionsvaror