Kedja, 45,5cm, bredd 1,5mm, 23K Vikt: 15,2 g

7 600 kr

Auktnr SE4.20211201.A72658
Varutyp Smycken; halskedjor
Utropspris 7 600 kr
Stänger 2021-12-01 11:00:30
Provision 1 140 kr
Frakt 99 kr

Carmoséring, diamanter 10 ...

Väska Louis Vuitton Palermo, brun monogramcanvas, detaljer i ljust skinn, beslag i gulmetall, datumkod MI1049, höjd 31cm, bredd 40x17cm, slitage på foder och beslag, smärre fläckar på skinndetaljer, axelrem medföljer ej, inga tillbehör.

Väska Louis Vuitton Palerm...

Jetong, Ø45mm, Sporrong, 24K (I enlighet med Sveriges rikes lag får varor i 24 karats guld, tillverkade inom landet, endast stämplas med finhaltsstämpel som anger halten 23K, denna guldjetong är dock präglad i 24 karats guld, detta meddelas och intygar för undanröjande av alla eventuella missförstånd) Vikt: 100 g

Jetong, Ø45mm, Sporrong, 2...

Armringar, Ø63cm, vissa skevheter, smärre bucklor, 22K. Vikt: 51,4 g

Armringar, Ø63cm, vissa sk...

Armring Ø65mm, bredd 13mm, GHA, silver 925/1000. Vikt: 17,2 g

Armring Ø65mm, bredd 13mm,...

Ring, färgstenar, stl 19, bredd ca 8mm, 18K Vikt: 6,1 g

Ring, färgstenar, stl 19, ...

Ring, blå sten, Caroli-Juv...

Kedja Pansar, 48,5cm, bredd 4,5mm, GHA, silver 925/1000. Vikt: 35 g

Ring, diamant ca 0,50ct, W(H)/SI, mindre nagg på rondist, stl 18, bredd på skenan 1,5-4mm, höjd från skenan 6,5mm, 18K Vikt: 6,4 g

Stelt armband, innermått 6...

Mynt Georgivs VD.G. BRITT: OMN: REX F.D. IND: IMP: år 1926, ca Ø22mm, 21,6K. Vikt: 8 g

Armband, röda stenar, längd 21cm, bredd 28-60mm, 18K Vikt: 94,8 g

Armband, röda stenar, län...

Collier, längd 44,5cm, bredd 4-9mm, gulguld/vitguld, 18K. Vikt: 9,5 g

Collier, längd 44,5cm, bre...

Ring, stenar, vändbar modell med blå eller grön sten, stl 21¼, bredd 3-9mm, 14K. Vikt: 4,2 g

Ring, stenar, vändbar mode...

Oinfattad diamant ca 0,35ct, ca TCr-Cr (I-J), litet nagg på kulett  Vikt: 0 g

Armband Cordell, 22cm, bredd 9,5mm, 18K Vikt: 83 g

Se kontorets övriga auktionsvaror