Tavla, Hugo Zuhr, litografi 14/450, mot Stensund, ca 44x56,5cm, ramningen släppt på baksidan Skickas med postpaket. (Omfattas av bus-avgift)

Tavla, Hugo Zuhr, litografi 14/450, mot Stensund, ca 44x56,5cm, ramningen släppt på baksidan Skickas med postpaket.

100 kr

Auktnr SE8.20211202.R984901
Varutyp Konst/konsthantverk
Kontor Fridhemsplan
Auktionstyp Lagerauktion - kan endast betalas online
Utropspris 100 kr
Stänger 2021-12-02 12:11:00
Provision 15 kr
Frakt 285 kr
Bus-avgift -

Elgitarr Gibson SG Standard, USA, 2016, serienr: 160013424, defekt/testad i stärkare, ingen funktionsgaranti, smärre stötskador, med fodral Skickas med postpaket.

Elgitarr Epiphone Les Paul standard pro, serienr: 12122303618, hack/stötskada på huvudet, stötskador på kroppen, med fodral Skickas med postpaket.

Ring med diamant, 0,52ct enligt gravyr, kvalité ca W(H)/SI2, stl 16¼, Sixten Hällgren, Hudiksvall år 1967, inneslutning som når ytan, vitguld, 18K Vikt: 2,8 g

Herrur, Omega Seamaster De Ville, Ø 34,5mm, stål, service behov, sekundvisare fastnar, repor på glas, flexband ej original, inga tillbehör

Armring med smaragd, rubiner samt pärlor, längd ca 17cm, bredd ca 11mm, genombruten dekor, några stenar och pärlor saknas, förgyllt metall

Ett par örhängen med vita stenar samt imitationspärlor, längd 21mm, bredd 8 - 9mm, slitna, äldre etui, Silver Vikt: 4,9 g

Ett par örhängen med vita...

Kedja, Kejsar, längd 63cm, bredd 5mm, 14K Vikt: 106,2 g

Kedja, Kejsar, längd 63cm,...

Collier med granater, längd ca 44cm, bredd ca 9 - 24,5mm, förgyllt 925/1000 Silver Vikt: 43,4 g

Collier med granater, läng...

Brosch, insekt med opal, längd 20mm, bredd 25mm, 830/1000 Silver Vikt: 2,4 g

Brosch, insekt med opal, l...

Ring, med 76 diamanter, 0,25ctv, stl ca 17, bredd 2,2 - 4,5 mm, Guldfynd, vitguld, 18K Vikt: 3,1 g

Silverbestick, Svensk rund, Lidköpings Matsilver, Lidköping år 1997, 11 bordsskedar ca 18cm, 12 bordsgafflar ca 18cm, 12 bordsknivar med stålblad ca 21cm, i etui, Silver Vikt: 1948,3 g Skickas med postpaket.

Ring, Efva Attling, med sten, stl 16½, bredd 3 - 8,4mm, vitguld, 18K Vikt: 7,8 g

Örhänge, rosenslipad diamant Ø ca 5mm, samt briljantslipade diamanter ca 16 x ca 0,01ct, enstaka, okänt vitmetall Vikt: 3 g

Örhänge, rosenslipad diam...

Carmoséring, med blå safir samt små diamanter ca 0,03ctv, stl 17¼, bredd 1,4 - 9mm, 18K Vikt: 1,9 g

Carmoséring, med blå safi...

Fällkniv, Le Thiers par chambriard, längd ihopfälld 11,5cm, utfälld 20,5cm, smärre repor

Fällkniv, Le Thiers par ch...

Akustisk gitarr Fender, CD-60 Dread V3 DS/NAT, serienr: IPS200807179, stötskada, med fodral Skickas med postpaket.

Fällkniv, Le Thiers par chambriard, längd ihopfälld 11,5cm, utfälld 20,5cm, smärre repor, med fodral

Fällkniv, Le Thiers par ch...

Bag Charm, Louis Vuitton, modell: M65087, tillverkningsnr: DI1123, dustbag, kartong

Collier med ametister, längd 50,5cm, bredd ca 4 - 8mm, 18K Vikt: 23,4 g

Collier med ametister, län...

Ett par örhängen med granater, längd 12mm, bredd 10mm, omaka snurrebussar, förgyllt Silver Vikt: 2,9 g

Ett par örhängen med gran...

Se kontorets övriga auktionsvaror