Ring med diamanter 3xca 0,10ct, stl 17¼, tillverkad av S J & G, Göteborg, 1964, en diamant med nagg, 18K Vikt: 4,2 g

1 700 kr

(thesnape)

Auktnr SE8.20211202.R982114
Varutyp Smycken; ringar
Kontor Fridhemsplan
Auktionstyp Lagerauktion - kan endast betalas online
Utropspris 1 700 kr
Aktuellt bud 1 700 kr
Stänger 2021-12-02 12:12:30
Provision 255 kr
Frakt 99 kr

Surfplatta Lenovo TAB, M8 2nd generation, 8", modellnummer TB-8505F, 2GB/32GB, serienummer HGT67Y6F, bruksskick, laddare, kartong. låst med pin-kod Vikt: 0 g

Damur, Charmex of Switzerland, länk, stål/doublé, total längd inklusive ur ca 16cm, quartz, S1818, 6 utbytbara  boettringar i olika färger, certifikat, batteribyte krävs, originalbox. Vikt: 0 g

Servettring, GAB, 4,6x3,5cm, gravyr, silver Vikt: 20,6 g

Objektiv Leitz Wetzlar Germany, snr: 2214143, 1:4,5/135, 1:2,8/90, vulkanitbortfall, ej funktionstestad.  Vikt: 0 g

Gräddkanna, med graverat dekor, höjd ca 10cm, England, Silver Vikt: 152,8 g

Gräddkanna, med graverat d...

Såssnipa, Gröna Anna, Rörstrand, höjd ca 8cm, nagg, bruksskick Vikt: 0 g

Såssnipa, Gröna Anna, Rö...

Matkniv, modell prins Albert, Hallbergs Guldsmeds AB CG, Stockholm år 1961, blad i stål GAB, längd 22cm, Silver Vikt: 59,4 g

Fat Kosta Boda, mine, design: Ulrica Hydman-Vallien, Ø 27,5cm Vikt: 0 g Skickas med paket.

Serveringssked, längd 27,5cm, Silver Vikt: 118,4 g

Serveringssked, längd 27,5...

Herrur Rolex Submariner, 18K i boett och länk, automatisk, Ø40mm, ref 16618, serienr Y859780, verknr 39677578, länk 19cm (från 2003 enligt märkning), certifikat December 2009 Deutsch & Deutsch (obs! personlig information bortklippt), bruttovikt 185,4 gram, 3 nagg på glaset, tunna bruksmärken på länken och spännet, bok, box, kartong.

Herrur Hublot Classic Fusion, titan, automatisk, 38mm, ref: 565.NX.1171.LR, snr: 1110166, Cal. HUB1110 ( Sellita SW300-1 ), safirglas, glasbaksida, datum, gummiband, viklås, inga tillbehör.

Väska, Wallet On Chain, Ch...

Ring med diamanter ca 22x0,05ct (totalt ca 1,0ctv), stl 17¾, ostämplad, vitguld, 18K. Vikt: 6,8 g

Armbandsur Omega Automatic Chronometre Officially Certified Constellation Calendar, Ø 35 mm, stål, lös visare men fungerade vid test till fället

Ring med diamant ca. 0,60ct, W/Vs, stl 18, gravyr, ostämplad, platina Vikt: 3,4 g

Collier ankar, 40/43cm, diamanter 48x små diamanter, rosa topaser, GHA, 18K 6g.

Ring, grön sten och diamanter 16 x ca 0,02ct, Ø17 14K Vikt: 2,7 g

Ring, grön sten och diaman...

Elgitarr Oakland PL Personal, Japan, single cutaway, brun, lackskador, kantstött, en av rattarna saknar lock, mjukt fodral, trasigt fodral Skickas ej.

Ring, Ø18½, bredd:8mm, diamanter 51x totalt 0,49ctv enligt gravyr, 24 safirer, vitguld, GHA, 18K 7,3g.

Ring, Ø18½, bredd:8mm, di...

Se kontorets övriga auktionsvaror