Ett par örhängen med mabépärlor, Ø ca 9mm, udda snurrebussar. 18K Vikt: 2,8 g

1 200 kr

(ninnabig)

Auktnr SE16.20211207.A75105
Varutyp Smycken; örhängen
Utropspris 1 000 kr
Aktuellt bud 1 200 kr
Stänger 2021-12-07 11:04:30
Provision 180 kr
Frakt 99 kr

Herrur Omega Speedmaster Professional, Moon watch, stål, manuell, ca 42mm, refnr 35705000, serienr 77762565, Cal 1861, kronograf, plexiglas, märkt The first watch worn on the moon på bakboett, läderarmband Hirsh ej original, original stålarmband nr 1998/849, pictrograms, certifikat Franks ur Stockholm daterat 20120608, manual, box samt ytterkartong. Fint skick

Elgitarr Fender Stratocaster USA, serienr N4168210, år 1994, utbytta mickar, sadel, stämskruvar/volym/kontrol-toner, saknar bakplatta, lackskador, repor, kantskador, trasigt mjukt fodral.  Skickas med postpaket.

Kedja Ankar, ca 64cm, bredd 7,5mm. 18K  Vikt: 121,3 g

Herrur Breitling Endurance Pro, quartz, ca 44mm, refnr X82310, serienr 8009366, kronograf, datum, rött gummiarmband, certifikat, manual, box.

Herrur Breitling Navitimer Chronometre, stål, automat, ca 42mm, refnr A23322, serienr 604330, datum, kronograf, vridbar räknesticka, stållänk, viklås, repig, extra länkbitar, certifikat från Erikson Urhandel år 2007, manual, fodral, slitet, defekt foder samt gummi, box, ytterkartong.

Effektpedal Ibanez TS9 Tube Screamer, serienr 386717, kraftigt slitage

Elbass Fender Precision Bass, serienr MN9147360, Made in Mexico, smärre bruksslitage, fjäder saknas, mjukt fodral. Skickas med postpaket.

Ring med diamanter 6xca 0,14ct ca TCr (I)/Si-VS, totalt 0,84ct enligt gravyr, stl 18, bredd ca 3,5mm, vitguld, Örns Juvelatelje Göteborg år 1981. 18K  Vikt: 5,4 g

Ring med opal samt diamanter ca 40xca 0,01ct, stl 16¼, bredd ca 2-22mm, vitguld, sprickor/inneslutningar som når ytan. 18K  Vikt: 8,3 g

Herrur Omega Constellation Automatic Chronometer Officially Certified, guld på stål, automat, ca 35mm, datum, läderarmband ej original, repigt plexiglas samt boett, sliten krona, inga tillbehör.

Armband Hermés Chaine d'Ancre, ca 20cm, bredd 9mm, nr 20D077972, 925/1000 silver, kvitto Hamngatan 2020 samt etui  Vikt: 42,1 g

Armband Hermés Chaine d'An...

Ring med diamanter 1xca 0,70ct ca Ca (M-N)/Piqué samt 8xca 0,04ct, stl 16¼, bredd ca 2,5-6,5mm, vitguld, repig. 18K  Vikt: 4,7 g

Herrur Victorinox, stål, quartz, ca 46mm, refnr 241652, serienr 140114069, kronograf, datum, stållänk ca 19,5cm, repor på länk, boett samt tachymeterskala, skada på glas, inga tillbehör.

Herrur Victorinox, stål, q...

Åtta akvarell Lilija Marcenkiene, olika storlekar ca 30x21cm samt 30,5x22,5cm, oramade, signerade L Marc, skador, fläckar

Åtta akvarell Lilija Marce...

Herrur Omega Seamaster De Ville, doublé, automat, ca 34mm, datum, slitet läderarmband ej original, går ej, behov av service, repigt plexiglas samt boett, inga tillbehör.

Herrur Sector Sharkmaster, titan, automat, ca 46mm, nr 3243678035-88473, dag, datum, kronograf, repig titanlänk ca 18cm, bruksskick, inga tillbehör.

Figurin kvinna, höjd ca 48cm, smärre ytslitage samt ojämnheter, okänt material  Skickas med postpaket.

Figurin kvinna, höjd ca 48...

Armband med Efva Attling berlocker, ca 20cm, bredd 4mm, defekt lås, berlock saknas. 925/1000 silver  Vikt: 23,9 g

Herrur Tissot Seastar, guld på stål, automat, ca 37,5mm, datum, flexarmband i stål färgbortfall ej original, repigt plexiglas, horn samt boett, inga tillbehör.

Medalj Gustaf V Sveriges Göt O Vend Konung, ca Ø24mm, krona i 18K, medalj i 23K, gravyr, repig, tygband. 18K/23K bruttovikt 16,2g, etui.

Medalj Gustaf V Sveriges G...

Se kontorets övriga auktionsvaror