Udda örhänge ca 15mm, bredd ca 4mm. 18K Vikt: 1,2 g

450 kr

Auktnr SE16.20211207.A75110
Varutyp Smycken; örhängen
Utropspris 450 kr
Stänger 2021-12-07 11:06:30
Provision 68 kr
Frakt 99 kr

Herrur Omega Seamaster 300 The 1957 Trilogy, stål, automat, 39mm, Limited Edition 1547/3557, refnr 23410392001001, serienr 89263468, Cal 8806, stållänk, viklås, inga tillbehör.

Guldtacka Heraeus Feingold 999,9, ca 50x31mm, serienr B11899, repig, ojämn, borrhål. 24K  Vikt: 249,8 g

Ring med diamant ca 1,70ct äldreslipning, ca TCr(I)/VS-SI, nagg, stl 17¾, bredd ca 2-9mm. 18K  Vikt: 3,4 g

Ring med diamant ca 1,70ct...

Handväska Saint Laurent monogram shoulder bag, svart läder, detaljer i gulmetall samt dekorativ läder tassle, fyra innerfack, referensnummer BJ58J, ca 12x15cm, tillhörande dustbag, inköpt på Nathalie Schuterman Stockholm 2018.

Handväska Saint Laurent mo...

Ring med safirer samt diamanter 12xca 0,04-0,10ct, stl 17¾, bredd ca 2,5-10,5mm, vitguld. 18K  Vikt: 5,8 g

Handväska Louis Vuitton, modell: Neverfull Monogram V Cities Capri MM, limiterad utgåva, refnr: M41616, innerficka med dragkedja, förgyllda knappar märkta "Louis Vuitton", fodrad med randig canvas, höjd ca 27cm, bredd ca 40cm, djup: ca 16cm, stämpelmärkt "Louis Vuitton Paris, Made in France, kvitto från Magasin de Capri år 2015, fläckigt foder, bruksslitage, tillhörande dustbag.

Handväska Louis Vuitton, m...

Gitarrförstärkare Marshall Valve Ampfilier Combo Class 5, modell C-5, England, serienr M 2010-20-0409-1, saknar ett fotstöd, ostadig, strömkabel. Skickas ej.

Gitarrförstärkare Marshal...

Ett par örhängen med diamanter 40xca 0,02ct, ca 16mm, bredd 4,5mm, tvåfärgade, ostämplade. 18K  Vikt: 6,1 g

Ett par örhängen med diam...

Handväska Valentino Garavani Rockstud Spike, quiltat läder i färgen poudre pour, detaljer i vitmetall, ca 24x17cm, serienummer BLN122NAP2, tillhörande dustbag, inköpt Nathalie Schuterman Stockholm 2017.

Handväska Valentino Garava...

Armband manglad Pansar, ca 16cm, bredd 6,5mm. 23K  Vikt: 30,4 g

Träskulpturer "Ropar-Olle, Axel Petersson Döderhultarn (Sverige, 1868-1925)  ca 36cm, signerad undertill på papper, pappret är på väg att luckras upp, små skador, ytslitage, kvinna med sjal, ca  27cm, signerad under fötterna, små skador, limmad under, ytslitage Skickas med postpaket.

Träskulpturer "Ropar-Olle,...

Ring B-Zero, Bvlgari, stl 15¾/50, 5-band, bredd 11mm, vitguld, repig, slitage. 18K  Vikt: 11,2 g

Udda örhänge med diamant ca 0,12ct, vitguld, ostämplad 18K Vikt: 0,3 g

Udda örhänge med diamant ...

Herrur Certina DS First, stål, ca 41mm,  referensnr 541.7184.42, serienr SKO-HA-1699, kronograf, datum, sliten ring, boett samt stållänk, repig, ca 17,5cm. Inga övriga tillbehör

Herrur Certina DS First, s...

Väska, Wallet On Chain, Ch...

Stelt armband med diamant ca 0,70ct äldreslipning, ca TCr(I)/Piqué, nagg, samt rosenstenar, ca 60mm, innermått 16,5cm, bredd 2-10mm, defekt säkerhetskedja. 18K  Vikt: 9,9 g

Klackring med dekor, stl 21¾, bredd ca 5-12,5mm, skev. 18K  Vikt: 11,1 g

Klackring med dekor, stl 2...

Herrur Zenith automatic 28800 18K, automat, 34mm, datum, repigt plexiglas samt boett, gravyr, skadad urtavla, flexiarmband i stål slitage, bruttovikt 69,3g, inga tillbehör.

Ett par örhängen, ca 30x6mm. 23K  Vikt: 3,8 g

Ett par örhängen, ca 30x6...

Kedja tvinnad, ca 56,5cm, bredd 2mm. 21K  Vikt: 11,5 g

Se kontorets övriga auktionsvaror