| Ny sökning | Nästa
Stjärnring "Corona"; alliansring i 18K guld med sju briljanter á 0,08ct (TW (G)- vs/si). Den är 2,9 mm bred, är i storlek 17¾ och väger 3,3g. Höjd 1,26 - 2,45 mm. Stämplad HS (Hans Strömdahl), Stockholms stadsstämpel, kattfot, 18K & Q10 (1990). Stenstorleken 056 och Stjärnringens stjärna ingraverad. Gravyr.
Auktnr | SE73.20211202.A9148 |
Utropspris | 2 500 kr |
Aktuellt bud | 3 400 kr |
Stänger | 2021-12-02 19:00:00 |
Provision | 510 kr |
Frakt | 129 kr |