Ring, 18K guld, 12 Prinsesslipade Diamanter - totalt 0,30ct (stämplat på insidan av skenan), Guldfynd (GHA), Ø16¼ mm, bredd 4,3 mm, fint skick, gravyr slipas bort Vikt: 5,9 g

3 000 kr

(tyson2011)

Auktnr SE74.20211207.A15471
Varutyp Smycken; ringar
Utropspris 3 000 kr
Aktuellt bud 3 000 kr
Stänger 2021-12-07 19:03:00
Provision 450 kr
Frakt 99 kr

Herrur Rolex Submariner, 18K i boett och länk, automatisk, Ø40mm, ref 16618, serienr Y859780, verknr 39677578, länk 19cm (från 2003 enligt märkning), certifikat December 2009 Deutsch & Deutsch (obs! personlig information bortklippt), bruttovikt 185,4 gram, 3 nagg på glaset, tunna bruksmärken på länken och spännet, bok, box, kartong.

Herrur Hublot Classic Fusion, titan, automatisk, 38mm, ref: 565.NX.1171.LR, snr: 1110166, Cal. HUB1110 ( Sellita SW300-1 ), safirglas, glasbaksida, datum, gummiband, viklås, inga tillbehör.

Väska, Wallet On Chain, Ch...

Ring med diamanter ca 22x0,05ct (totalt ca 1,0ctv), stl 17¾, ostämplad, vitguld, 18K. Vikt: 6,8 g

Armbandsur Omega Automatic Chronometre Officially Certified Constellation Calendar, Ø 35 mm, stål, lös visare men fungerade vid test till fället

Ring med diamant ca. 0,60ct, W/Vs, stl 18, gravyr, ostämplad, platina Vikt: 3,4 g

Collier ankar, 40/43cm, diamanter 48x små diamanter, rosa topaser, GHA, 18K 6g.

Ring, grön sten och diamanter 16 x ca 0,02ct, Ø17 14K Vikt: 2,7 g

Ring, grön sten och diaman...

Elgitarr Oakland PL Personal, Japan, single cutaway, brun, lackskador, kantstött, en av rattarna saknar lock, mjukt fodral, trasigt fodral Skickas ej.

Ring, Ø18½, bredd:8mm, diamanter 51x totalt 0,49ctv enligt gravyr, 24 safirer, vitguld, GHA, 18K 7,3g.

Ring, Ø18½, bredd:8mm, di...

Smyckesbälte med vita och röda stenar, myntliknande delar, längd 90cm, mynt Ø22mm, mittdelar Ø62mm, Ø52mm, små skador på mittdelen,2 små vita stenar saknas, 21K, bruttovikt 180,9g Vikt: 180,9 g

Smyckesbälte med vita och ...

Omega Genéve, stål, manuell, serie-nr 32728532, cal 613, Ø34mm, 23cm, blå urtavla

Omega Genéve, stål, manue...

Chopard Happy Sport, stål, quartz, 35mm, ref: 8582, snr: 1987988, 5 diamanter totalt ca 0,24ct TW/VVS, datum, safirglas, läderband,  bygelspänne, extra gummiband, vitt, slitet, manual, box, ytterkartong

Chopard Happy Sport, stål,...

Carmoséring i 18K guld, stl 16, bredd 1,7-6,2mm, 47st diamanter, tillverkad av Guldfynd, vikt 2,23g.

Carmoséring i 18K guld, st...

Ett par örhängen med diamanter totalt 2x ca. 0,30ct TCr/Si-P,  vitguld, 18K Vikt: 0,9 g

Ett par örhängen med diam...

Armband, Kejsarlänk, 21,5cm, kistlås, bredd 9mm, 18K  Vikt: 107,3 g

Armband, Kejsarlänk, 21,5c...

Herrur Ginsbo-Matic CoastGuard snr.712825, stål, doublé, Ø 34mm, datum, automat, repigt plexiglas.

Armbandsur Certina DS Action, Automatisk, Stål, innermått: ca19cm, Serienr: BQ8Y0089J, Referensnr: C032.451.11.047.00, vattenresistens: 30 bar/300 meter, datum, safirglas, stållänk, orginalkvitto, cert Juni 2020, extra länkbit box och ytterkartong,

Kedja Cordell, 63,5cm, bredd ca 9mm, ihålig, 18K  Vikt: 79 g

Se kontorets övriga auktionsvaror