Taklampa, Tivoli, lackerad samt kromad metall, formgiven av Simon P. Henningsen för LYFA, Danmark, 1900-talets andra hälft, modellen formgiven 1962, Ø ca 23 cm, höjd 32 cm, bruksslitage. Skickas med postpaket.
Auktnr | SE1.20211208.A43457 |
Utropspris | 3 500 kr |
Stänger | 2021-12-08 19:05:00 |
Provision | 525 kr |
Frakt | 299 kr |
8/12 19:05 | ABV1866 | 3 500 kr |