Skulptur, grönpatinerad brons, kopia efter de bysantinska hästarna, höjd ca 33cm, ytslitage. Skickas med postpaket.

6 400 kr

(ivanvasquez)

Auktnr SE1.20211208.A43517
Varutyp Konst/konsthantverk
Utropspris 3 000 kr
Aktuellt bud 6 400 kr
Stänger 2021-12-08 19:28:00
Provision 960 kr
Frakt 285 kr

Herrur Rolex Oyster Precision med mickey mouse tavla aftermarket, refnr: 6694, snr: 1070875, cal: 1215, boettnr 6694, år ca 1969, Ø 34mm, manuell, stål, läderband ej original, o-ring bör bytas, repigt plexiglas, inga tillbehör.

Armring, Cartier, Love Bracelet, snr: CBH585, tillhörande skruvmejsel, stl: 21, certifikat från Stockholm 2019, 18K vitguld, reseetui, box samt ytterkartong. Vikt: 41,2 g Skickas med postpaket.

Herrur Breitling Antimagnetic, ref 178, boettnr 417234, cal 170, Ø32mm, manuell, kronograf, stål, plexiglas, läderband samt spänne ej original, troligen 40-tal, inga tillbehör.

Väska, Louis Vuitton, Capucines MM Black, svart Taurillonläder med detaljer i guldfärgad metall, numrerad TR 2189, Frankrike V.28, 2019, Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France", mått 31.5 x 20 x 11 cm, bruksslitage samt mindre repor, dustbag, originalkartong med sprickor samt fläckar,  kvitto, nypris 44'500kr

Väska, Louis Vuitton, Capu...

Ring med briljantslipad diamant 0,56ct, kvalitet ca W(H)/VS, stl: 17½, 18K vitguld Vikt: 2,6 g

Ett par kängor, Louis Vuitton, Laureate desert boot, storlek 39, svart mocka, läder samt monogramcanvas, platåsula i svart gummi, klackhöjd 5cm, smärre bruksslitage, originalkartong med fläckar/slitage, kvitto från Stockholm 2018, Nypris 8'900kr Skickas med postpaket.

Ett par kängor, Louis Vuit...

Armband med briljantslipade diamanter 108 x 0,12 ct, samt extra länkbitar med diamanter 6 x 0,12ct, totalt ca 13,68 ctv, längd 17 cm, bredd 9 mm,  18K guld Vikt: 26,1 g

Herrur Omega Genève Automatic, boettnr 165.041, snr 27127224, cal 552, Ø34mm, repigt plexiglas, något skadad länk i 14K guld, länk ej original, bruttovikt 72,8g, inga övriga tillbehör.

Herrur Omega Genève Automa...

Ett par örhängen, creoler, med 180st briljantslipade diamanter, totalt ca 2,70ct, kvalitet ca TW(F-G)/VS-SI, höjd ca 25mm, 18K vitguld Vikt: 9,6 g

Ett par örhängen, creoler...

Ett par skor, Louis Vuitton, Run Away, storlek 39, datumkod CL0148, svart mocka, läder samt monogramcanvas, sula i svart gummi med gulddetaljer, klackhöjd 3 cm, smärre bruksslitage, originalkartong med fläckar/slitage, dustbag, kvitto från Stockholm 2018, Nypris 5,650kr Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Tallrik, med erotiskt motiv, Kina 1800-tal, Ø 16,8cm, nagg

Bordsur, Jaeger-LeCoultre Atmos, snr 531218, Swiss made, 15 Jewels, mått ca 23x19x14cm, mässing samt glas.

Handväska, Louis Vuitton, Sobe Sunset Vernis Pochette Clutch Bag, i orangeröd lack, datumkod PL2059, år 2009, tillverkad i Italien, dustbag samt box. Skickas med postpaket.

Handväska, Louis Vuitton, ...

Herrur Omega Semaster, boettnr 2846/2848 9 SC, snr 16306230, cal 501, år ca 1958, Ø34mm, automat, stål, läderband, plexiglas, servicebehov, inga övriga tillbehör.

Tavla, Religiöst motiv, olja på kopparplåt, okänd konstnär 1800-tal,  16x12,5cm

Tavla, Religiöst motiv, ol...

Tallrik, med erotiskt motiv, Kina 1800-tal, Ø 17,8cm, nagg

Tallrik, med erotiskt motiv, Kina 1800-tal, Ø 16cm, nagg

Herrur Glycine Airman GMT, ref GL0221, snr 1004198, Ø39mm, automat, safirglas, datum, glasbaksida, läderband samt spänne original, certifikat år 2018, box samt ytterkartong.

Herrur Baume Mercier "Base 1000", boettnr 179737, Ø32mm, manuell, kronograf, repigt plexiglas, 50/60-tal, läderband samt spänne ej original, inga tillbehör.

Kamera Leica X, typ113, serienummer 4893232, med Summilux 1:1.7/23 ASPH,  laddare, batteri, adapter för olika sorter av uttag, kablage, instruktionsbok, etui, kartong, ej fullständigt funktionstestad, helhetsintrycket är gott, smärre slitage. Skickas med postpaket.

Se kontorets övriga auktionsvaror