Armband, stelt, GFAB Guldfynd, oval ca 6x5 mm, bredd Ø ca 3 mm, 18K Vikt: 4,9 g

2 300 kr

(alig73)

Auktnr SE76.20211212.A6074
Varutyp Smycken; armband
Kontor Karlstad
Utropspris 1 900 kr
Aktuellt bud 2 300 kr
Stänger 2021-12-12 19:08:30
Provision 345 kr
Frakt 99 kr

Herrur Rolex Oyster Perpetual Date GMT Master II, stål/guld, Ref: 16713, serienr: X561813, verknr 6473174, boettnr. 16710, cal 3185, viktlås och länk refnr: 78363, inga till behör, legat länge, behov av service då det är torrt på olja i lager. Skickas med postpaket.

Ring med lila sten, Alton Guldvaru Ab Falköping 1967, stl 17½mm, bredd 6,3 mm, kontroll stämplat silver Vikt: 6,8 g

Ett par örhängen med diamant ca 2x0,02ct , 18K Vikt: 0,8 g

Ett par örhängen med diam...

Berlock, höjd ca 15 mm, 18K ostämplad Vikt: 0,8 g

Berlock, höjd ca 15 mm, 18...

Bijouterier samt brosch Kalevala Ø ca 35 mm

Ring med bergkristall, BEH Bengt Hallberg Guldsmeds AB Köping 1972,  reglerbar storlek , silver 925/1000 Vikt: 7,1 g

Ringar 8st , olika storlekar, silver 925/1000 Vikt: 36,6 g

Silvermynt 5kr 3st 1954-1971, 2kr 1st 1936, 2kr 5st 1942-1966. Vikt: 139 g

Hänge visselpipa, höjd ca 15 mm, fungerar, 18K Vikt: 0,8 g

Hänge visselpipa, höjd ca...

Ring med safir ca 2ct ( 7x9mm) och diamanter ca 4x0,10ct och 8x0,05ct  , stl 17 ¼mm, bredd ca3-20 mm, 18K vitguld Vikt: 6,4 g

Collier, längd 70 cm, bredd 6,5 mm, silver 925/1000 Vikt: 42,1 g

Collier, längd 70 cm, bred...

Silver stämplat och ostämplat ca 53,5 gram Vikt: 53,5 g

Silver stämplat och ostäm...

Hänge månsten, höjd ca 9,7 mm, 18k Vikt: 1 g

Hänge månsten, höjd ca 9...

Herrarmbandsur Perfecta Automatic 21 jewels, Ø ca 34,3 mm, ref nr.62465, fungerade vid test till fället, stål , bruksslitage, repigt plastglas

Ring med bergskristall,  Alton Guldvaru Ab falköping 1968, stl 15¾mm, bredd 3-13 mm, kontroll stämplat silver Vikt: 7 g

Ring med bergskristall, Al...

Armbandsur Automatic Mayfair, Ø ca 26,9 mm, ref.nr 909 1218 25, fungerade vid test tillfället, Volvo 1927-1977 på bakboett, repigt glas flexiband

Ett par Örhängen, höjd ca 6 cm, 18K Vikt: 2,6 g

Ett par Örhängen, höjd c...

Örhängen 6st med några små stenar, 18K Vikt: 1,6 g

Örhängen 6st med några s...

Kedja Pansar, längd 44 cm, silver 830/100, hängen 3st, ostämplat silver Vikt: 14,9 g

Kedja Pansar, längd 44 cm,...

Snapsglas 6st glas med kontroll stämplat silverhållare Tage Göthlin, TESI Göteborg och Skrufs glasbruk, 1960-tal, höjd ca 10,5 cm, etui Vikt: 0 g

Se kontorets övriga auktionsvaror