| Ny sökning |  Nästa

Ring med diamant ca 4,4ct, äldre slipad, kvalité ca W(H)/SI, stl ca 20½, bredd 8,4 - 13,9mm, inneslutningar som når ytan, nagg på rondisten, diamant något lös i fattningen, vitguld, 18K Vikt: 23,5 g

280 000 kr

Auktnr SE8.20211223.A33302
Varutyp Smycken; ringar
Kontor Fridhemsplan
Utropspris 280 000 kr
Stänger 2021-12-23 12:51:30
Provision 42 000 kr
Frakt 285 kr

Herrur Omega Seamaster co-axial, automat, stål, Ø 42mm, datum, ref 210.30.42.20.03.001, serienummer 82592994, automat, stållänk med viklås, total längd ca 16,5cm, 4 extra länkbitar, med cert, manual, box, ytterkartong.

Herrur Rado Diastar, stål/gulmetall, automatisk, ref: 636.0062.3, boettnr: 31810792, Cal ETA 2836-2, dag/datum, ca 80-tal, safirglas, diamantindex, "aerospacelänk" viklås,extralänk, värderingsintyg Kaplans

Herrur Rado Diastar, stål/...

Figurin, Feng Shui Drake, gulmetall, bruksslitage, inga stämplar

Herrur Omega Genéve, Ø 36,5mm, automat, plexiglas, repor och märken på bakboett, länk ej original.

Herrur Omega Genéve, Ø 36...

Skulptur tunnt silver på träsockel, längd 17cm, bredd 7cm, höjd 11cm. Bruttovikt: 476,9g

Skulptur tunnt silver på t...

Tavla, PETER DAHL, blyerts, dedikerad till Henrik, Peters bror, Signerad. 31x24cm, fläckar, ramat mått ca 35X40cm. Skickas med postpaket.

Fickur, Ø 50mm, liten sekundvisare, manuell, boettnummer 707585, innerboett 18K, spiral Breguet 20rubies, repor, skadad urtavla, nagg i glas, 18K Bruttovikt:85,4g

Fickur, Ø 50mm, liten seku...

Collier doserad X-länk, längd 45cm, bredd 7,5-10,5mm, integrerat hänge med svart sten samt mönsterdekor, repor, 18K   Vikt: 59,7 g

Collier doserad X-länk, l...

Skålfat med upphägning , "Karin med Azaleas" motiv Carl Larsson, Artis Orbis, Goebel, #135/1000 36,5x31cm Skickas med postpaket.

Skålfat med upphägning , ...

Ring stl 18, bredd 3-10,8mm, diamanter 18x ca 0,03ct, en diamant saknas, gultguld/ vittguld, 18K Vikt: 6,8 g

Figurin, Buddhas fyra ansikten, Vitmetall, höjd ca 11,5cm

Ring, stl: 17½, bredd 3,3-10,8mm, med diamanter 23xca0,005ct, åttkantslipade, 18K  Vikt: 4,2 g

Ring, stl: 17½, bredd 3,3-...

Textiltryck, Bengt Elde, blomstermotiv med flöjtspelare, mått ca 90 X 145cm

Ring stl 18, bredd 5,9-10,8mm, diamanter ca 58st totalt ca 0,40ct, en diamant saknas, GHA, 18K Vikt: 8,8 g

Guldmynt philharmoniker 999,9/1000 31,1 g. Guldmynt, Republik Osterreich 100 euro 2021, Ø37mm, 1oz 9999/1000, med plast etui , 24K

Hänge, Ø ca 32-27mm, 925/1000 silver. Vikt: 12,5 g Vikt: 12,5 g

Hänge, Ø ca 32-27mm, 925/...

Klangskål, ø ca 6,5cm, höjd ca 3,5cm, bruksskick, utan stav

Klangskål, ø ca 6,5cm, h...

Ring, stl: 17, bredd 1,6-12mm, med 19 diamanter tot 0,15ctv enligt gravyr, åttkantslipade, 18K Vikt: 2,7 g

Samlarmynt, Kronprinsessan Victoria & Prins Daniel, kungligt bröllop, år 2010-2020, nr.077/199, 999/1000 guld. 24K i ask Vikt: 7,8 g

1 Vas, Murano, Turkos, Italien, höjd: ca 15cm, Ø ca 4,5cm.

Se kontorets övriga auktionsvaror