Ring med safirer samt diamanter 12xca 0,04-0,10ct, stl 17¾, bredd ca 2,5-10,5mm, vitguld. 18K Vikt: 5,8 g

4 800 kr

Auktnr SE16.20220118.A75893
Varutyp Smycken; ringar
Utropspris 4 800 kr
Stänger 2022-01-18 12:22:30
Provision 720 kr
Frakt 99 kr

Väska Louis Vuitton, Artsy MM Monogram Canvas, datumkod GI0192, made in Spain, mått ca 42x32x20cm, fläckar på innerfoder, smärre slitage på gulmetall, kvitto Birger Jarlsgatan 2012, dustbag.  Skickas med postpaket.

Väska Louis Vuitton, Artsy...

Kamerahus Hasselblad 500C/M RH1271484, magasin RT 3296917, objektiv Carl Zeiss Sonnar 150mm Hasselblad, snr 6760044. Skickas med postpaket.

Väska Gucci Soho, made in Italy, brunt skinn, mått ca 34x30x16cm, märkt 282309 204046, fläckar på innerfoder, kvitto Birger Jarlsgatan 2014, dustbag.  Skickas med postpaket.

Väska Gucci Soho, made in ...

Väska Prada Saffiano Cuir Nero, made in Italy, svart skinn med rött innerfoder, artikelnr BN2761, mått ca 37x27x17cm, adresstag, smärre slitage på lädret, certifikat 2014, kvitto Birger Jarlsgatan 2014, dustbag. Skickas med postpaket.

Väska Prada Saffiano Cuir ...

Collier med fem integrerade mynt, ca 48cm, bredd 2-23mm. (kedja 14K mynt 21,6K)  Vikt: 18,4 g

Väska Ralph Lauren Hayes 20 Crossbody medium , två  stora fack med  blixtlås, bruksslitage/fläckar inuti, dustbag

Väska Ralph Lauren Hayes 2...

Saxofon Roy Benson, modell AS-101, snr 107021670,  mjukt fodral defekt, går ej att stänga, fläckar.  Skickas med postpaket.

Samlarsvärd, replika av medeltida svärd, längd ca 130cm, bruksskick/repor, läderdetaljer samt fodral. Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Samlarsvärd, replika av me...

Herrur Omega Seamaster, stål, automat, ca 34mm, datum, stållänk ca 18cm, repor på plexiglas, boett samt länk, inga tillbehör.

Herrur Omega Seamaster, st...

Sex Samlartallrikar Arabia Finland, 12x12cm, Älgen, Räven, Fågeln, Björnen, Älvan, Ekorren, viss slitage, bruksskick.  Skickas med paket.

Tavla Färglitografi Lennart Sand (f, 1946), Djurmotiv, motivets mått ca: 30x40cm, 185/190, guldfärgad träram.   Skickas med postpaket.

Tavla Färglitografi Lennar...

Ett par örhängen, svarta stenar, längd ca 22mm, bredd 11mm, 14K Vikt: 1,3 g

Ett par örhängen, svarta ...

Ring med vit sten, nagg, reglerbar storlek, bredd 22mm, Alton, design H.E Palmberg, år 1973, lätt bucklig, 925/1000 silver Vikt: 9 g

Kedja, venezia, längd 50cm, hänge med lila sten, längd 40mm, Finland, 830/1000 silver Vikt: 9,7 g

Kedja, venezia, längd 50cm...

Kedja, ankar, längd 50cm, Hänge med vit sten, längd 39mm, Finland, nyskick, 925/1000 silver Vikt: 14,6 g

Kedja, ankar, längd 50cm, ...

Armband, längd 20 cm, Georg Jensen design nr 18, Denmark, ca 1950, graverad baksida, 925/1000 silver Vikt: 19,4 g

Armband, längd 20 cm, Geor...

Armbandsur C.O. ALM Ludvika Genfa, stål, manuell, ca 34mm, boettnr 74303, liten sekundvisare, repigt plexiglas samt boett, läderarmband, inga tillbehör.

Tekopp med tillhörande fat Berså, formgivare Stig Lindberg för Gustavsberg, höjd ca 4,5cm, fat Ø 12,5cm, flintgods, smärre färgbortfall, bruksskick.  Skickas med paket.

Tekopp med tillhörande fat...

Taklampa formgivare  Tapio Wirkkala,  höjd ca 10cm,  Ø 17cm, lös plasthängare till, olivgrönt lamphuvud nagg längst öppning. Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Taklampa formgivare Tapio ...

Ljusstake Ängel Skultuna, höjd ca 8cm, stearinrester. mässing Skickas med paket.

Ljusstake Ängel Skultuna, ...

Se kontorets övriga auktionsvaror