108 000 kr

(654321)

Auktnr SE11.20220125.A22986
Varutyp Smycken; ringar
Kontor Malmö Centralen
Utropspris 95 000 kr
Aktuellt bud 108 000 kr
Stänger 2022-01-25 14:47:00
Provision 16 200 kr
Frakt 285 kr

Väska, Louis Vuitton, Pochette Métis, monogramcanvas, bruna skinndetaljer, beslag i gulmetall, avtagbar axelrem, ivändigt två stora fack samt en mindre ficka, utvändigt en ficka med dragkedja, märkt Louis Vuitton Paris made in France, numrerad, längd 25cm, höjd 19cm, bredd 9cm

Väska, Louis Vuitton, Poch...

Ring vitguld Art-deco med 1 x briljantslipad diamant ca 0,25ct 19 x åttkantslipade diamanter totalt ca 0,40ct, 17¼, skenans bredd: 3,5mm, fattningens bredd: 11,5mm, Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co, Malmö, år 1969, saknar en sten, 18K  Vikt: 4,4 g

Två miniatyrmålningar, 10x11cm, Napolion samt oidentifierbar kvinna, signerad av oidentifierbar konstnär, inramade i ben

Två miniatyrmålningar, 10...

Collier treradigt, odlade Tahitipärlor med lås i metall, barocka pärlor 6 - 6,5mm länd 44 cm

Väska, Louis Vuitton, PO Coussin Noir, monogrampräglad svart läder, löstagbar axelrem i guldmetall, rosa foder, invändigt två fack, en med dragkedja, ett kortfack, märkt Louis Vuitton Paris made in Italy, originalkvitto,  dustbag, originalkartong, längd 20cm, höjd 14cm, bredd 8cm,

Väska, Louis Vuitton, PO C...

Väska, Christian Dior, Saddle Bag, svart präglat läder, beslag i gulmetall, märkt Christian Dior Paris made in Italy, flap med dold magnetknapp, dustbag, originallåda, etiketter, certifikat,  längd ca 28cm, höjd ca 20cm, bredd 6cm, nyskick

Väska, Christian Dior, Sad...

Nyckelring, stämplad Tiffany & Co, Italy, silver 925/1000  Vikt: 18,4 g

Nyckelring, stämplad Tiffa...

Ring, diamanter 24 x ca 0,007ct, stl 16¾, bredd 1,3mm, 18K  Vikt: 1,2 g

Ring med gammalslipad diamant 0,47ct H-I/SI, vitguldsfattning, stl: 17½, 1,5-2mm, 18K  Vikt: 1,8 g

Väska, Louis Vuitton, Alma, MM, monogramcamvas, bruna skinndetaljer, beslag i guldmetall, lås samt nycklar, invändigt två fack, märkt Louis Vuitton Paris Made in France, numrerad, fint skick, längd 39cm, höjd 27cm, bredd 19cm  Vikt: 0 g

Väska, Louis Vuitton, Alma...

Armband, lavacamé samt snäckskalcamé, ca 18,5cm, metall, bredd 15mm, lavacamé med bokstäver POMPEI, säkerhetskedja, enligt uppgift sekelskifte, två lavacaméer med sprickor Vikt: 0 g

Armband, lavacamé samt sn...

Fyra berlocker ca18mm, silver 800-830/1000,  Vikt: 4,5 g

Väska, Gucci, monogramcanvas med bruna skinndetaljer, beslag i gulmetall, röd/grön revär, invändigt en ficka med dragkedja, justerbar axelrem, märkt GUCCI made in Italy, stängning med dold tryckknapp, längd 27cm, höjd 20cm, bredd 10cm, bruksskick, läderdetaljer med smärre färgbortfall på baksidan

Väska, Gucci, monogramcanv...

Armband med vitguldsdetaljer med diamanter 21 x 0,02ct, 18,5 cm, bredd: 6-10mm, 18K  Vikt: 20,5 g

Glaspokal, Open Minds, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda, höjd ca 23cm, Ø9cm, signerad, HV/BG samt etikettmärkt

Bordsuppsats, i bronsliknande metall med avtagbart fat i grönt glas, Höjd: ca 50 cm  Skickas med postpaket.

Ring vitguld med diamanter 25x ca0,02ct samt grönfärgad kvarts 16x12mm, stl:18½, skenans bredd: 2-4mm, 14K Vikt: 8,1 g

Miniatyrmodell av kanon från skeppet Vasa

Miniatyrmodell av kanon fr...

Herrur Seiko Astron GPS Solar, Ø43mm, quartz, stål, referensnummer: 751909, serienummer: 8X42-0AC0-3, vattenresistens: 10bar, safirglas, stållänk, viklås, mindre slitage/bruksskick, box, kvitto

Solglasögon Gucci, modell: GG09116, 001 58 17 145, FOWL405160, guldfärgade detaljer, hårt originalfodral

Solglasögon Gucci, modell:...

Se kontorets övriga auktionsvaror