Collier med stavar i tigeröga c, längd ca 102 cm, bredd ca 5,2mm, stavarna bredd ca 4mm , 18K Vikt: 86,2 g

34 500 kr

(gialri)

Auktnr SE76.20220515.A8428
Varutyp Smycken; halskedjor
Kontor Karlstad
Utropspris 34 500 kr
Aktuellt bud 34 500 kr
Stänger 2022-05-15 19:05:30
Provision 5 175 kr
Frakt 99 kr

Hänge med opal, höjd med ögla 19,3mm, 18k  Vikt: 2 g

Hänge med opal, höjd med...

Brosch Katt Goebel Rosina Wachtmeister , höjd ca 4 cm, ask

Klackring, Heribert Engelbert AB Stockholm 1970, stl 18¾mm, bredd 4,4-12,2mm, kontroll stämplat silver med platta överdrag 18K Vikt: 10,5 g

Skål, Uppsala Ekeby Mari Simmulsson, längd 24 cm, nr 4413

Skål, Uppsala Ekeby Mari S...

Armband med 3st länkar , Italy, längd 18 cm, bredd ca 3x1,5mm, någon ojämnhet, 14K Vikt: 4,6 g

Armband med 3st länkar , I...

Ring med stor rökfärgad sten, Denmark design otydliga stämplar , stl 17mm, bredd 3,3-25mm, silver 925/1000 Vikt: 8,9 g

Ring med stor rökfärgad s...

Ett par örhängen med stenar, Ø 19,35mm, 21K Vikt: 9,4 g

Ett par örhängen med sten...

Ishink Ystad Metall, Gunnar Ander 1960 tal, höjd 14 cm Skickas med paket.

Hänge hjärta med diamanter totalt 0,26ct, höjd utan ögla 6,8mm, 18K Vikt: 0,9 g

Hänge hjärta med diamante...

Armband med bärnstenar, längd ca 16 cm, bredd 21,4mm, silver 835/1000 Vikt: 26,7 g

Armband med bärnstenar, l...

Bokmärken änglar

Bokmärken änglar

Ring med stor sten, Heribert Engelbert AB Stockholm 1966, stl 17¼mm, bredd skena 4,5 mm,  Vikt: 9,2 g

Mynt, Oscar II Sveriges O. Norges konung 1874, 20 kronor, Ø 23 mm, Äkthetscertifikat,  21,6K Vikt: 9 g

Hänge med lila sten, höjd utan ögla 14mm, 18K  Vikt: 1,2 g

Hänge med lila sten, höjd...

Collier Design Snö Of Sweden, längd ca 44 cm + ring Edblad , stl 16mm

Collier Design Snö Of Swed...

Vintage Atlantic Världsmästarur incabloc 17 Jewels, Ø 36,2mm, Nr:55935, stål, manuell, fungerade inte vid test tillfället + Alsia Waterproof Incabloc Antimagnetic, Ø 31mm, fungerar, slitage, lösa visare, spräckt glas +  Doxa  Ø 28,3mm, fungerar , slitage + Certina Ø33,6mm och Perfecta Ø 32,4mm , fungerar inte slitage

Vintage Atlantic Världsmä...

Ring med stor sten,  BEH Bengt Hallberg Guldsmeds AB Köping 1968, stl 17¼mm, bredd 2,4-10mm, kontroll stämplat silver Vikt: 3,2 g

Ring med stor sten, BEH Be...

Hängen 2st silver 925/1000 Vikt: 2,5 g

Hängen 2st silver 925/1000...

Minnesmynt, Ø 22,5mm, Elisabeth II D.G Reg F.D 2009, one pound, silver 925/1000 Vikt: 9,5 g

Minnesmynt, Ø 22,5mm, Elis...

Kulspetspenna Parker L Made in UK

Se kontorets övriga auktionsvaror