Vas Goebel, Gustav Klimt, Artis Orbis, 15,5cm. Skickas med paket.

225 kr

Auktnr SE4.20220518.A76208
Varutyp Glas/porslin
Utropspris 225 kr
Stänger 2022-05-18 12:59:00
Provision 34 kr
Frakt 99 kr

Herrur Rolex Datejust, stål, automatisk, Ø36mm, grå urtavla, gröna index, ref M126200-0018, serienr 2T6645V6, verknr W81U4376, boettnr 2080, caliber 3235, oysterlänk 17cm, extra länkbit 10mm, garantikort September 2021, kvitto Nymans Ur Stockholm, i bra bruksskick med smärre skav/märken,  box.

Herrur Rolex Datejust, stå...

Damur Rolex Datejust, stål, automatisk, Ø31mm, silvergrå urtavla, ref: 178274, serien: Z017219, caliber: 2235, verknr: 853624, boettnr: 2300, jubiléelänk 18cm, extra länkbit 10mm, certifikat Bergströms Ur 2006, box, ytterkartong.

Damur Rolex Datejust, stål...

Herrur Omega Speedmaster professional, Moonwatch, stål, manuell, Ø42mm, ref 31130423001006, serienr 78844572, caliber 1863, stållänk 20cm, extra länkbit 10mm, garantikort Bergströms 2019, kvitto, box med lupp, två extra remmar i tyg, verktyg, sprintar, bok/manual, ytterkartong.

Ring, gammalslipad diamant ca 0,70ct, mycket svagt bruntonad/P (I), stl 17½, vitguld, 18K Vikt: 1,5 g

Ett par örhängen, diamanter ca 40 x ca 0,005ct, svarta diamanter 7 x 0,02ct, 38 x ca 0,01ct, vitguld, Ø10,5mm, 14K Vikt: 3,6 g

Ett par örhängen, diamant...

Herrur Omega Speedmaster Racing, Co-Axial Master Chronometer, stål, automatisk, Ø44mm, ref/modellnr 32930445101002, caliber 9900, serienr 89347549, stållänk 20cm, viklås, garantikort Bergströms Malmö 2019, kvitto, bok, box, ytterkartong.

Ring, diamant ca 1,0ct, briljantslipad,  brun i färgen, piqué, inneslutningar som når bordet/nagg, nagg på rondisten, stl 17, 14K Vikt: 4 g

Damur Rolex Datejust, stål, automatisk, Ø26mm, ref 6916, serienr 3913514, diamantindex, diamantkrans ej original, jubiléelänk 15,5cm, caliber 2030, verknr 846270, värdeintyg D Krook från 2004, smärre nagg på glas, box med slitage.

Damur Rolex Datejust, stål...

Kedja, 201cm, bredd 5mm, 21K Vikt: 65,4 g

Armband Kejsarlänk, 19,5cm, bredd 5,5mm, 18K Vikt: 35,5 g

Armband Kejsarlänk, 19,5cm...

Collier, hänge signerat Stigbert, bergskristall, 58mm, 65,5cm, 830/1000 silver, bruttovikt 31,2gram Vikt: 31,2 g

Collier, hänge signerat St...

Armband, 17cm, bredd 35mm, säkerhetskedja, 21K Vikt: 26,9 g

Akustisk gitarr, Antonio Sanchez, modell 1015, Spanien, mjukt fodral. Skickas med postpaket.

Silverarmband Pandora, 16,5cm, bruttovikt, lås 14K Vikt: 12,9 g

Fat, Ø31cm, Seltmann Weiden, Bavaria "Theresia", numrerad 21045. Vikt: 0 g Skickas med paket.

Fat, Ø31cm, Seltmann Weide...

Collier, 50cm, bredd 8-45mm, turkos plastpärla, 21K Vikt: 45,1 g

Analog småbildskamera Zeiss Ikon, Carl Zeiss Nr 2532005 Tessar 1:2,8 f -45mm, i brunt original fodral, lucka på baksida trög/fungerar ej, kameran ej funktionstestad, Blixt National PE-200 i originalkartong med instruktionsbok, ej funktionstestad. Vikt: 0 g Skickas med paket.

Analog småbildskamera Zeis...

Armband Thomas Sabo, 14 berlocker, originaletui, silver 925/1000.  Vikt: 59,7 g

Bälte Gucci, beige och brun canvas, nr:189812, 85x34, 1476, spänne i vitmetall, smärre bruksrepor, total längd med spänne 103cm, bredd 4cm, inga tillbehör. Vikt: 0 g

Bälte Gucci, beige och bru...

4 mora/sameknivar, en märkt på fodralet med: A.J Westersson Eskilstuna, Sweden samt gravyr på skaft, 1 fällkniv, alla i bruksskick,

4 mora/sameknivar, en märk...

Se kontorets övriga auktionsvaror