| Ny sökning |  Nästa

Ring i 14K guld med en 4,5 mm´s cubic zirconia. Den är 2,7 - 6,6 mm bred, är i storlek 19 och väger 3,06g. Stämplad 585.

900 kr

Auktnr SE73.20220624.R4858
Varutyp Smycken; ringar
Auktionstyp Lagerauktion - kan endast betalas online
Utropspris 900 kr
Stänger 2022-06-24 19:00:00
Provision 135 kr
Frakt 99 kr

Matchande collier & armband i 21K guld. Colliern är 45 cm lång, 6,8 mm bred, hänger ner 54 mm och har springring. Armbandet är 6,8 - 5,5 mm brett. Båda har karbinhakar. Stämplade 21K. De väger 30,3g tillsammans. Små ojämnheter.

Coolt herrur Olma Chronographe Incabloc i stål med läderband. Repigt plexiglas med smånötningar vid sjuans index & mellan elvan och tolvan. Boett Ø 38 mm med smårepor efter normalt bruk. Ref. 2250. 1970-tal? Bruttovikt 70g.

Hängande krokörhängen i 21K guld. De är totalt 64 mm långa och väger 5,6g. Stämplade 21K.

Hängande krokörhängen i ...

Defekt damur Tissot i 18K guld med 18K band. Boett Ø 22 mm med gravyr "För nit...". Repigt plexiglas. Manuellt urverk- går ej! Ojämnheter bak på boett. Bandet är 7,7 mm brett och har kistlås. Kattfot. Totallängd 18,5 cm. Bruttovikt inkl. verk & allt 31,0g.

Ring i 21K guld. Den är 2,7 - 12,7 mm bred, är i storlek 18½ och väger 3,3g. Stämplad 21k.

Ring i 21K guld. Den är 2,...

Armband i 21K guld. Det har ställbar längd 16 - 18,5 cm, är 4 - 17 mm brett och väger 7,1g. Springring. Små ojämnheter.

Diverse graverade ringar: 22,8g 18K, 4,0g 22K & 10,2g 23K.

Damur Tissot i 18K guld med vikskadat band. Boett Ø 17,3 mm. Manuellt urverk. Safirglas. Ställbar längd c:a 16,5 / 17 cm. Viklås. Bruttovikt 22,6g inkl. verk & allt.

Ring i 21K guld. Den är 3,3 - 36,5 mm bred, är i storlek 18½ och väger 5,3g. Otydligt stämplad.

Ring i 21K guld. Den är 3,...

Alliansring i 18K guld med fem briljanter á 0,10ct (P). Den är 3,6 mm bred, är i storlek 15¼ och väger 3,4g. Från Schalins. Stämplad 18K & kattfot. Stenstorleken 0,50 & P ingraverat. Gravyr.

Fiskbenscollier i silver. Den är 42 cm lång, 7,2 mm bred och väger 26,5g. Karbinhake. Stämplad CCC 925. Fint skick!

Slät ring i 18K guld. Den är 6 mm bred, är i storlek 16½ och väger 7,9g. Från Schalins. Kupad insida. Gravyr.

Slät ring i 18K guld. Den...

Nött bismarkarmband i 18K guld. Det är 20 cm långt, 6,1 mm brett och väger 12,5g. Kistlås. Stämplat SVE, 18K, E11 (2003). Nött i länkarna vid låset.

Nött bismarkarmband i 18K ...

Damur Tissot i 18K guld med pärlkant. Boett Ø 24 mm med gravyr "För nit...". Metallband. Original läderband medföljer. Quartz- går ej- batteribyte krävs?

Defekta / graverade smycken 18K 11,2g.

Berlock i 21K guld. Den är 32,5 mm lång inkl. ögla och väger 1,4g. Stämplad 21K. Ojämnheter.

Berlock i 21K guld. Den är...

Veneziakedja i vitt guld 18K. Den är 38,5 cm lång, 0,8 mm bred och väger 2,1g. Springring.Från Unoaerre. Stämplad 750.

Bismarkcollier i 18K guld. Den är 46 cm lång, 3,7 - 6,8 mm bred och väger 16,2g. Kistlås. Stämplad CGAB ( Clareus Guldsmeds AB), 18K, 750 & kattfot. Mörk i färgen- går inte att tvätta bort.

Mormorscreoler i 18K guld. De är 20,6 mm långa, 3,8 mm breda nertill och väger 2,2g. Stämplade IPO, 18K & kattfot.

Pansarkedja i silver. Den är 45,5 cm lång, 7,3 mm bred och väger 43,2g. Karbinhake. Stämplad GHA (Guldfynd) & 925.

Pansarkedja i silver. Den ...

Se kontorets övriga auktionsvaror