Rolig brosch i 18K guld med en lila sten. Den är 45 x 36 mm och väger 5,9g. Tillverkad av Juvelfabriken AB i Stockholm- förmodligen 1956- otydliga stämplar. Kattfot & 18K. Små ojämnheter.
Auktnr | SE73.20220624.R5865 |
Varukategori | Guld / Broscher |
Utropspris | 1 850 kr |
Aktuellt bud | 2 100 kr |
Stänger | 2022-06-24 19:06:00 |
Provision | 315 kr |
Frakt | 129 kr |