Collier stelt, Pernlos Guld & Silversmide Malmö 1977, Sterling silver 925/1000 Vikt: 35,5 g

475 kr

(TeddyJaguar)

Auktnr SE76.20220626.A9159
Varutyp Smycken; halskedjor
Kontor Karlstad
Utropspris 450 kr
Aktuellt bud 475 kr
Stänger 2022-06-26 19:21:30
Provision 71 kr
Frakt 99 kr

Kamera Nikon EM 7351225 med extra objektiv Nikon 135mm 1:28 nr 234550 och blixt Nissin 260T , inte funktionstestat Vikt: 0 g Skickas med paket.

Herrur Rolex Datejust, stål, automatisk, 36mm, ref: 16220, snr: E886993 ca 1990, Cal. 3135, verknr: 5822910, boettnr: 16200, datum, skadat safirglas, räfflad stålring, jubileelänk, stål, ref: 62523 D12, viklås, defekt krona / av, kraftigt skadad rotor / gröna fläckar., servicebehov.

Herrur Rolex Datejust, stå...

Herrur Rolex Date, stål, automatisk, 35mm, ref: 1500, snr: 5271282 ca 1978, Cal. 1570, verknr: D000009, repigt glas, datum ej quickset, oysterlänk, stål, ref: 78350, ej tidsenlig ca 1996, viklås, inga tillbehör.

Herrur Rolex Date, stål, a...

Herrur Omega Constellation  "Pie-Pan", stål, automatisk, 33,9mm, ref: 14902 62 sc, Cal. 561, snr: 20711102 ca 1963, datum, repigt glas, skadad urtavla, stållänk, viklås, "certifikat", kvitto daterat 10/4 1964 Stockholm, etui.

Herrur Rolex Daytona, ref:116508, snr:V892V407, boettnr:2118, cal:4130, verknr:EV794536, 18K guld, 40mm, automat, grön urtavla, safirglas, kronograf, länk i 18K guld, viklås ref 78598-6YS, certifikat April 2021, 3 extra länkbitar, bok, box samt ytterkartong Vikt: 0 g

Herrur Omega Speedmaster Professional, Moon watch, stål, manuell, ca 42mm, refnr 35705000, serienr 77762565, Cal 1861, kronograf, plexiglas, märkt The first watch worn on the moon på bakboett, läderarmband Hirsh ej original, original stålarmband nr 1998/849, pictrograms, certifikat Franks ur Stockholm daterat 20120608, manual, box samt ytterkartong. Fint skick

Herrur Omega Seamaster Planet Ocean, stål, automat Co-Axial, ca 45,5mm, refnr 23230465101001, serienr 85954214, kronograf, datum, glasbaksida, heliumventil, stållänk ca 18cm, viklås med dykarförlängning, repor på länk, lås samt boett, pictograms, certifikat Klockmaster Globen daterat 15-01-2015, manual, servicekvitto från 2016, box samt skadad ytterkartong.

Ring med diamanter totalt ca 2,00ct, ca Wesselton/Si, stl 19, bredd 2,2mm, vitguld, 18K Vikt: 5,1 g

Armbandsur Omega, Seamaster Aqua Terra, Master Chronometer, Caliber 8900,  snr:89307191, ref. nr: 22010412101001, Ø41mm, stål,  automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, glasbaksida, stålband, innermått: inklusive ur ca 21cm,  viklås, repigt band, små repor/hack i boetten, cert, kvitto Nymans Ur 2019, box, ytterkartong,

Herrur IWC Aquatimer, 18K, automatisk, 44mm, ref: IW376903, snr: 3518601, Cal. 89360, kronograf, datum, safirglas, glasbaksida, gummiband, bygelspänne 18K, manual, certifikat daterat 12/03/2010, box, putsduk, går ca -10 sec/dygn.

Elgitarr Fender Stratocaster USA, serienr N4168210, år 1994, utbytta mickar, sadel, stämskruvar/volym/kontrol-toner, saknar bakplatta, lackskador, repor, kantskador, trasigt mjukt fodral.  Skickas med postpaket.

Herrur Thuya, stål, manuell, boettnr: 214, Cal. Venus 170, skadad urtavla, repigt glas, fastlödda stift, natoband, inga tillbehör, går ca -10 sec/dygn.

Herrur Thuya, stål, manuel...

Ring, briljantslipade diamanter mittsten ca 0,50ct, ca Cr(J)/P2 sidostenar 12xca0,025ct + 18xca0,01ct, ca Wesselton(H)/P1-3, Ø17½, bredd:2-10mm, vitguld, 14K. Vikt: 4,2 g

Armbandsur Omega Seamaster Calender Ø33mm, Automatisk, utan länk/rem, Boettnr: 14701SC3, Serienr: 17236293, Caliber: 562, årsmodell: 1961, datumfönster, plexiglas, smärre bruksslitage, gravyr, 18K, brv: 39gram

Entensörhängen, briljantslipade diamanter ca 0,74ct + 0,77ct, ca TCa-Ca(L-M)/P1-P2, Ø6,1mm, stift, vitguld, 18K. Vikt: 2,2 g

Entensörhängen, briljants...

Ring, Bulgari B-Zero, Ø20, bredd: 11mm, 18K i ask Vikt: 14 g

Ring, Bulgari B-Zero, Ø20,...

Kedja Ankar, ca 64cm, bredd 7,5mm. 18K  Vikt: 121,3 g

Herrur Breitling Endurance Pro, quartz, ca 44mm, refnr X82310, serienr 8009366, kronograf, datum, rött gummiarmband, certifikat, manual, box.

Ett par örhängen med diamanter 16 x ca 0,01ct, Ø ca 13mm, bredd ca 2,3mm, GHA, 18K Vikt: 3,3 g

Ett par örhängen med diam...

Herrur Grand Seiko Spring Drive, stål, automat, ref-nr SBGA375, serie-nr 8D0227, Ø40mm, med 1 extra länkbit, blå urtavla, manual, datum, box och certifikat från 2019

Se kontorets övriga auktionsvaror